Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • puffu

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 1993 C20XE+TURBO
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Buna seara tuturor si sarbatori fericite

motorul este c20xe care defapt a mai ramas doar blocul de el in rest s`au schimbat toate piesele si i s`a montat si turbina problema este ca atunci cand se incalzeste incepe sa o ia razna in sensul ca se ineaca va rog sa ma ajutati care va mai pricepeti cam ce ar putea avea ..
si calculatorul este cam dus cred este pentru aspirat si acum ii caut unul de LET
cat este rece merge perfect si cand s`a incalzit daca calc foarte usor acceleratia ii scade turatia pana se opreste

Salutare
Skip ads

  • puffu

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 1993 C20XE+TURBO
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mai 2006

  • Mesaj Privat
nimeni nu stie de la ce poate sa faca asa ?
  • razvu77

  • Mesaje scrise: 201
  • Locatie:
  • Masina: Astra 1995 C20XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2005

  • Mesaj Privat
poi...e cam mare ameteala la ce ai tu acolo...sfi cu turbina de let+ ecu de sfi,in fine nujt cat o sa reziste daca nu ai modificari serioase in motor,este f posibil sa nu ai benzina suficienta nicidecum sa se innece(si cand ai benzina sa faca "plici" motorul)...mai multe detalii ar ajuta.ai scos o bujie sa vezi cum arata?....si bujia poate spune multe,ar mai fi o varianta sa fie supapele facute praf...atunci tot ce se poate sa se innece
  • puffu

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 1993 C20XE+TURBO
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mai 2006

  • Mesaj Privat
in motor sunt serioase treburile pistoane forjate pieselw sunt ok pt turbo dar wu vorbeam de inecat .
benzina este .. 2 pompe si zic ca se ineaca pt ca daca scot bujiile sunt ude si afumate dupa ce incepe si facefiguri ..da si supapele daca erau praf imi facea figuri si la rece nu numai cand se incalzea
nu stiu ma gandesc sa nu fie si bobina pt ca doar la cald face asa
Skip ads

  • Florin M

  • Mesaje scrise: 390
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
la mine se ineaca pana se incalzeste motoru' dupa aia nu mai am probleme, ciudata problema ai sunt curios ce rezolvare gasesti Question
  • razvu77

  • Mesaje scrise: 201
  • Locatie:
  • Masina: Astra 1995 C20XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2005

  • Mesaj Privat
garniturile de la injectoare sant ok?...injectoarele in ce stare se afla? spun asta pt ca bujiile fiind ude...ori nu ai scanteie in parametri ori ai surplus de benzina
  • puffu

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 1993 C20XE+TURBO
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mai 2006

  • Mesaj Privat
sincer nu stiu de garnituri cum sunt acum o sa trebuiasca verificat si pe acolo bine ca ai adus vb .. iar scanteia mi-e sa nu faca figuri bobina ca la simptomele astea si ea poate sa fie de vina ..oricum mai astept pareri pt cand voi desfacea pe acolo ...
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR