Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • CountPorcula

  • Mesaje scrise: 182
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Buna ziua, ieri am observat ca mi-am pierdut unul din cele doua suruburi de la antena de la statia radio (dobitocul care mi-a calibrat prima data sigur nu l-a strans aproape deloc si mi-a luat si 50 de lei (degeaba)). Unde pot gasi in Cluj (Napoca) un service (sau persoana fizica) care calibreaza antene radio (si are eventual si un surub)?. Va multumesc si scuze daca nu am postat unde trebuie,.... daca nu am postat rog moderatorii sa puna topicul unde trebuie.
  • Blebeanu Lorin

  • Mesaje scrise: 1,077
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Salut! Eu am mai auzit de colegi ce-au schimbat fara probleme acel surub imbus cu un surub obisnuit.
De cat e? Nu stiu si nici n-am gasit un raspuns la o cautare rapida cu Gogule. Nici eu nu-mi amintesc. Am o vaga idee ca este de 3.

Calibrarea te-a costat 50 de Ron? Excesiv de mult... cu banii aia iti cumparai propriul SWR-metru.

Sau ti-a facut abonament? Respect!
  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Pe strada Calan, undeva in spatele blocurilor de vizavi de Kaufland in marasti, este o firma Motorola. Ei se ocupa la modul serios de reparatii si calibrari de statii CB. Toti taximetristii ii vad mergand acolo. Eu si colegii care avem statii CB doar acolo mergem. Preturi mici si seriozitate maxima. Timp de rezolvare a problemelor foarte scurt. Calibratul costa 15 ron acolo. Pentru moderatori : acest post nu e reclama, ci doar un ajutor oferit opelistilor din cluj care au probleme cu statiile CB.
  • MihaiGSM

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2012

  • Mesaj Privat
de 50 lei iti iei un reflectometru si ti-o calibrezi singur. Oricum, periodic antena trebuie calibrata asa ca un astfel de aparat e bine sa-l ai. In locul surubului cu imbus poti pune unul obisnuit numai ca nu va mai arata asa estetic.
  • Ulesanadrian

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Mures
  • Masina: Agila 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2016

  • Mesaj Privat
Imi puteti da si mie adresa exacta a firmei Motorola din marasti unde imi pot calbra statoa radio cb
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR