Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • vlad_vlm

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2010 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2017

  • Mesaj Privat
mersi Clau , o sa incerc intr-un service unde au caldura sau mai astept Smile
Skip ads

  • LucianCv

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Salut! Astra j hatchback- nu se mai aude difuzorul din stanga si nici tweeterul. am dat odata cu usa f tare dar nu stiu daca asta sa fie cauza. Am citit ce ati postat voi insa nu as vrea sa am dupa greierasi de la fetele de usi si nici sa dau 500 lei pe niste difuzoare. Ce parere aveti? Saptamana viitoare sunt la Timisoara , peste 2 la CRaIova si apoi la Bucuresti- asa ca daca stiti vreun loc OK sau solutie va rog sa imi spuneti!
  • LucianCv

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2012

  • Mesaj Privat
george_eu25 a scris:Am gasit azi in targ la vitan niste difuzoare Philips exact marimea care trebuie si le-am luat.Erau pe la aia cu vechituri si am dat 50 lei pe ambele.Ajuns acasa am desfacut fata de usa si am demontat difuzorul vechi care e de fapt o pocnitoare de difuzor si m-am apucat de "bricolat".La final nu au termen de comparatie cu vechile difuzoare!

Din câte vãd de la vechile boxe se pot scoate adaptoarele? Din noile boxe se aud și tweeterele? Ai schimbat și tweetere din bord?
  • Bau Bau

  • Mesaje scrise: 1,106
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2017

  • Mesaj Privat
Salutare,
Pe o Astra J Sedan cu Navi Intellylink 950 europe ce boxe pot monta spate pe tabla de sus? Din portbagaj am observat ca sunt decupate gãurile pt boxe deci ma gândesc ca se poate monta.

Din fabrica a venit cu 4 boxe și 2 twitere.

Mule pentru rãspunsuri.
Skip ads

  • crt7

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2015 B16DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2015

  • Mesaj Privat
Eu sunt tentat sa montez un subwoofer acolo, gen cele de pe audi sedan. Dar nu am timpul necesar acum sa fac probe.
  • CGuy

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2018

  • Mesaj Privat
Salut Bau-bau si eu tot navi 950 am. Stie cineva daca am iesire pentru inca un set de boxe pe spate (sunt gaurile deja date) sau daca acest model are iesire de subwoofer? Ms fain
  • luci1982

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2011 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2017

  • Mesaj Privat
La difuzoarele de pe usile fata, care vin impreuna cu tweeterele, ati mai montat si filtrul din pachet sau nu mai este necesar? In cazul in care l-ati montat va rog sa-mi spuneti unde. Multumesc.
  • CZosin

  • Mesaje scrise: 324
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2017

  • Mesaj Privat
bighi21 a scris:salut. dimensiunile sunt 16.5 si pe fata si pe spate. ai nevoie si de niste inele de distantare care sunt relativ ieftine (80 lei doua seturi).. eu am schimat toate difuzoarele de pe astra mea acum o saptamana si am pus Hertz Dieci DSK 165.3. Sunetul e foarte bun, Am vrut initial sa pun si subwoofer dar nu cred ca mai e nevoie. Ca pret, difuzoarele au fost aproximativ 800 lei si montajul inca 100. Eu le-am luat de la be-loud, prin curierat. A nu se considera reclama! Bafta!


Salut ! As vrea sa schimb și eu boxele de la CD 600. Este operatie grea? Ce boxe îmi recomanzi? Ai un clip video (youtube) sã vad cum se aude sistemul tau?
  • CZosin

  • Mesaje scrise: 324
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2017

  • Mesaj Privat
deleted-50234 a scris:Astazi am schimbat boxele din usi fata/spate dreapta. Se auzea o gajaiala deranjanta, mai ales cand umiditatea era crescuta. O operatiune dificila demontarea satozelor ( cleme , ornamente, etc) , dar cel la care am apelat a lucrat meticulos si nu a rupt/stricat nimic. Acum sonorul e perfect.Cele de pe stanga, originale, se aud inca bine . Boxele cu tot cu adaptoare + transport au costat 275 lei.


Cum se aud aceste boxe fata de cele originale?
  • MPop515

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2021

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor! Am un opel astra j 2010 și rugãmintea mea e sã mã ajutați cu o informație despre sistemul audio. În ușile din spate nu am boxe și as vrea sã montez și acolo cum aș putea rezolva problema asta? Vã mulțumesc pentru rãspunsuri o zi frumoasã!
  • Arapa

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mai 2022

  • Mesaj Privat
Eu am montat aceste difuzoare MTX, diametru de 16,5 cmdesi rama difuzorului original are 16cm diametru, mãsurat cu șublerul, ca profunzime sunt perfecte, sunetul este destul de bu zic eu, am decupat difuzoarele din ramele originale si am montat noile difuzoare pe ele, pastrând conexiunea de origine.
  • CHoratiu

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 Z16xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Aug 2023

  • Mesaj Privat
Salutare!A schimbat careva difuzoarele fata spate la astra j 2016 sedan?Si daca da,spuneti mi si mie difuzoarele si inelele de adaptoare sunt la fel?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR