Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe
  • ionutgogo

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Caut pe pe cineva care se ocupa cu prelungirea actelor pe bulgaria.
Am un opel vectra b motor 2000, din 96.
Skip ads

  • alex.panciu

  • Mesaje scrise: 197
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z30DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2011

  • Mesaj Privat
du-te in bulgaria sa le faci personal,sau i.t.p la r.a.r. voluntari sau grivita....
asigurarea se face la ei....nu da banii aiurea pe la unii si altii care iti spun ei ca iti fac ca o sa iti iei teapa...fac baietii in giulesti si in rahova sute de asigurari false,daca nu te pricepi iti iei o teapa de urlii....
ori lovesti doamne fereste pe cineva si o sa afli atunci ca asigurarea ta nu este valabila,ori te opreste politia,te verifica si ramai si fara numere si fara talon,deoarece sunt false....
  • radutzzu18

  • Mesaje scrise: 204
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Are dreptate alex.panciu , risti sa circuli cu asigurare acte false si asta inseamna dosar penal! doar ca politia rutiera nu prea poate depista asigurarile false.
Am o cunostinta care a patit-o, dar l-a oprit politia de frontiera cand incerca sa treaca granita spre bulgaria cu talonul si asigurarea false! Nici el nu stia,dar asta nu l-a scutit de dosar penal,iar acu se incearca sa se dea de urma celui care a facut actele false. Asa ca grila mare!
  • alex.panciu

  • Mesaje scrise: 197
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z30DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2011

  • Mesaj Privat
se verifica si se depisteaza......si politistii cei care vor neaparat sa iti faca dosar sau doar sa iti ia numerele si talonul,iti verifica asigurarea si i.t.p-ul.....
exista site direct in bulgaria unde se verifica si itp-ul si asigurarea.....la fel cum avem noi baza de date CEDAM SI RAROM.......
o verifica si daca nu apare te executa....mai ales ca le-au invatat pe cele false.....au avut colaboratori de la politia din bulgaria si i-au invatat la ce sa se uite la actele de bulgaria.....au niste elemente de siguranta care habar nu ai ca exista pe acele acte.....
asa ca mare grija....
Skip ads

  • LaMisto

  • Mesaje scrise: 180
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jul 2013

  • Mesaj Privat
De preferabil mergi cu un roman care stie cum sta treaba. IN ROMANIA NU EXISTA FIRMA CARE SA ITI FACA ITP IN BULGARIA FARA SA DUCI MASINA ACOLO! Nu exista! Nu e valabil itp. e fals!Poti face itp-ul masinii cu nr de bulgaria aici in Romania dar am inteles ca este valabil doar pe teritoriul Romaniei. Asigurare se poate face printr-o firma dar nu si itp. Si cu actele tre sa fii atent eu am patit`o! Stiam ca am asigurare pana in ianuarie totu pe acte . Si am verificat pe site-ul pus aici pe clubopel.com si am aflat ca fusese anulata . A fost facuta pe un an cu plata in 2 transe. S-a platit o transa si urmatoarea trebuia peste 6 luni... dar de unde sa stii cand tu stii ca ai platit pe un an!
  • alex.panciu

  • Mesaje scrise: 197
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z30DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2011

  • Mesaj Privat
exact cum spuneam.....doar personal fara intermediari.....
  • LaMisto

  • Mesaje scrise: 180
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jul 2013

  • Mesaj Privat
Politisti acum pot verifica pe loc asigurarea/itp/daca masina e furata. Cauta pe cineva de la tine din oras care se ocupa cu facutul asigurarii in Bulgaria. Spune-i ca vrei sa mergi sa iti prelungesti actele si merge cu tine. Iti ia comision, la mine a fost 50 lei la asigurare. Pentru ca el atunci cand merge cu tine merge si face si asigurari la altii si ii convine. Daca nu era el nici nu stiam ca pe asigurarea veche am trecut motor 1600 si al meu e 2000. Nici stampila nu avea pe asigurarea aia in bulgara. pe carea verde era holograma. A fost, mi-a facut, mi-a adus asigurare + chitanta cu stampila etc.
DAR REPET : sunt 10000000%% sigur ca NU EXISTA vreo firma in Romania care sa iti faca ITP in Bulgaria fara sa fie si masina acolo (itp valabil ma refer nu pacaleli)
  • radutzzu18

  • Mesaje scrise: 204
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2012

  • Mesaj Privat
ionutgogo a scris:Caut pe pe cineva care se ocupa cu prelungirea actelor pe bulgaria.
Am un opel vectra b motor 2000, din 96.

Daca nu gasesti pe nimeni de incredere,eu sunt din Mangalia, ma contactez si te pun in legatura cu un prieten care se ocupa de asa ceva. Te duci personal cu el in bulgaria si se rezolva. Si nici nu e scump!
Skip ads

  • ionutgogo

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Am inteles de la niste cunostinte ca se poate prelungi actele doar cu cartea masini si fara a ma prezenta cu masina in bulgaria.
Asa o fi?
  • alex.panciu

  • Mesaje scrise: 197
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z30DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2011

  • Mesaj Privat
ba frate cum faci tu itp-ul fara masina?
intreb si eu.....
crezi ca itp-ul ala e valabil,e bun?daca masina ta nu a calcat acolo?
asa e si la noi te duci cu actele la itp iti scrie pe spate la talon,pune tipla si ai plecat?

se fac acte false de bulgaria la metru.......asigurari cu timbru pe spate,itp cu stampila de juri ca e original,sa nu mai vb talon,carte,numere,nit-urile de la nr de spate deja sunt cel mai simplu lucru...

deci duceti-va si faceti actele PERSONAL.......am vazut caz in care s-au ars fratii intre ei....ca banul e ochiul dracului si l-a ars pe fratele lui cu acte naspa,i-au ramas si lui 100 euro.....si fratele a ramas fara numere si talon.....
se jura in fata politistului ca a fost fratele lui personal si a facut actele la masina,pana la urma s-a convins cand a vazut diferenta intre cele bune si cele naspa.....este o diferenta mica oricum,daca nu stii unde sa te uiti,te arzi......

politia are cu ce si unde sa verifice,daca are chef.....numai suntem in 2007,cand 99% dintre masinile de bulgaria aveau acte,itp si asigurare facute pe bune....s-a modernizat lumea....
  • LuisVuiton

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 2000 Y25dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2009

  • Mesaj Privat
In aceeasi situatie ma aflu si eu , mi-am vandut fosta masina Opel Omega Caravan din 99,2.5 td inmatriculata Ro si am cumparat Opel Omega 2.5td td Facelift din 2000 inmatriculata Bg .
Am Itp-ul si Asigurarea expirata ca neh asa am cumparat masina si in aceasta iarna pun masina la punct dupa care ii fac itp la RAR Grivita si Rca pe Calea Victoriei e o firma care incheie politeBg .
I-mi pare rau ptr dezamagirea celor care cred ca acei oameni care percep un minim de 200 e le vor face acte valabile .
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Vorbiti cu colegul superdragos.El se ocupa si cu inmatriculari in BG.
Skip ads

  • Alex89alex

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Ialomita
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Salutare,detin un auto inm pe bulgaira de aproape 1 an de zile,l`am cumparat fara cartea de identitate originala,doar copie,si sapt trecuta mi`a expirat itp`ul! la rar nu pot sa`l fac pentru ca imi cere cartea in original,si nu stiu ce sa fac,am luat legatura cu bulgarul si a spus ca nu mai are cartea,stie cineva ce pot face,unde sa ma interesez,in bulgaria in orasul unde e inmatriculata,daca pot scoate eu duplicat de pe carte?
Skip ads

  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR