Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • raculea

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 2004 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2012

  • Mesaj Privat
Astra g 2004 1.7 cdti 80 ponei z17dtl .
Imi face mici socuri ca pe vremea daciilor cand se infunda carburatorul . Mi se intampla cand tin acceleratia / turatia constanta in treapta 3 la 50 km / 60 km (cca 2300 - 2500 ture ) . Daca accelerez nu face socuri ... nici in sarcina . Cam cand e goala sau la vale , daca e rampa sau incarcata nu mi se intampla !
Sub 50 nu-mi face socuri da nu pot merge prin localitati nici cu 40 ... sa bag a 4 a la 50 - 60 km ca sa nu-mi mai faca socuri as merge subturat iar nu este bun !
Skip ads

  • seftaka

  • Mesaje scrise: 1,184
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Eu am 1,9 cdti, aceeasi problema, cam la aceeasi turatie, treapta! Daca depistezi cauza, sa postezi!
  • koko69

  • Mesaje scrise: 182
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Citeste si aici poate te ajuta cu ceva :
https://www.clubopel.com/vie...17&highlight=
  • alre

  • Mesaje scrise: 1,660
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Exista un update de soft la z17dtl. Incearca intai asa ca oricum nu strica. Sunt colegi care au rezolvat cu update, altii cu remap.
Skip ads

  • raculea

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 2004 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2012

  • Mesaj Privat
Am sa incerc update soft . . . cat despre remap ? remapare ? in ce consta ? si cat m-ar costa aprox ?
Acum nu vreau sa par carcotas da si vw am auzit numai de "bine" despre injectoare . . .ford nu mi-as lua nici batut cu ranga . . .ma cam apuca lehamitea cu nemtoaicele ... am de cand sa-mi schimb masina si probabil va fi vreo asiatica
Am citit topicurile si sunt Nshpe mii probleme de la SOFT pana la furtun intercooler si egr (egr il curat in fiecare an / sorbu la motorina l-am curatat ) filtrele le schimb la 10.000 in afara de cel de motorina pe care-l schimb la 5000 .
  • seftaka

  • Mesaje scrise: 1,184
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2011

  • Mesaj Privat
La mine face aletor, dupa ce merg mai mult in oras de obicei! Oricum nu lua de baza tot de pe forum-uri, si la Bentley daca citesti, o sa zici ca e cea mai proasta masina, deci.. Remap-ul consta in schimbarea parametrilor ecu, la motorul tau o sa ai 100 cp probabil, din turbina zic eu, unii spun ca e bine altii, nu, eu nu mi-as face remap!
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR