Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D
  • Furdui

  • Mesaje scrise: 1,067
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Multumesc pentru osteneala. Din pacate nimeni nu a stiut raspunsul sa dea un raspuns la intrebare.

Farurile se regleaza pe verticala de la surubul dinspre aripa. Rotit spre dreapta se ridica si spre stanga se dau in jos.
Le-am reglat pe aparat la reprezentanta si tot aiurea mi le-au facut.Nu erau aliniate perfect, bateau prea sus(le tineam maxim in jos si tot sus bateau) etc. Tocmai de aceea am deschis si acest topic.

Le-am reglat personal la perete("ca in epoca de piatra", "dupa ureche") si am o alinire perfecta, le tin maxim in sus si nu deranjez pe nimeni.
  • marusu

  • Mesaje scrise: 474
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Corsa 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2010

  • Mesaj Privat
E suficient sa iti iei un mic sut la masina de care sa nu stii si vezi ca nu iti mai bat bine sau daca ai umblat un pic la ele nu mai au cum sa fie la fel ca din fabrica si de aia se regleaza,producatorul nu a pus degeaba suruburile de reglare in plus gasesti aparat de reglat si in cel mai ordinar service,daca prinzi un control RAR si iti pun aparatul si te gasesc cu ele prea sus tot nu e bine sau la ITP,daca il faci pe bune oricum important e sa iti bata bine pentru confortul si siguranta ta pe timp de noapte.bafta!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR