Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • bgd92

  • Mesaje scrise: 859
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Ii faci itp-ul si o vinzi ; nu faci decat o cerere pe baza contractului de vanzare-cumparare si amenda este redirectionata catre proprietar nu ai ce sa umbli ; procedura este standard ; faci contract de vanzare cumparare la orice ghereta, cu cartea ( sau copie dupa carte ) si foaia aia care ti-o da de la ghereta te duci a doua zi si o scoti de la fiscal, ii dai omului toate actele ( tu opresti un exemplar dupa contract, iti aranjeaza doamna de la ghereta actele care raman la tine si care raman la el si ii lasi si ei 5 lei ), apoi el o ia la fiscal ( daca vrea, daca nu e treaba lui, poate sa o ia cand o vinde si plateste tot din urma ) si gata ; e foarte simpla treaba...
Skip ads

  • mocca

  • Mesaje scrise: 512
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Multumesc de raspuns...cererea o fac pe baza contractului V-C....pe certificat completez rubrica "instrainat catre: la data de " ? sau o las nescrisa ?
  • w3ed_lov3r

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 1995 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2011

  • Mesaj Privat
Salutare. M-am gandit ca poate ar fi cel mai bine sa dezmembrez masina doarece nu are taxa platita si nu cred ca o vrea nimeni, desi masina merge. As dori sa va intreb pe toti care ati dezmembrat sau cunoasteti pe cineva, cam cat ai putea sa scoti pe o vectra A din 95' x20xev 2.0i 16v 136cp berlina daca o dezmembrezi? Masina ar avea nevoie de o garnitura de chiuloasa si mici retusuri dar nu are rugina. Masina are 4 geamuri electrice, AC, computer bord, etc. Este destul de dotata pentru vremea ei dar nu as vrea sa mai platesc aceasta asigurare care este in jur de 800-900 ron pe jumatate de an. As putea sa ma astept la 4000 ron daca vand totul de pe ea? Imi cer scuze daca nu postez bine si rog un moderator sa il mute daca este nevoie. Multumesc. Astept cat mai multe raspunsuri si pareri. PS: Nu ma pricep la dezmembrat, dar ma incumet.
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Preturile depind de cat de mult negociezi si cat vrei sa ti masina.
Eu am dezmembrat singur o vectra b si in 4 luni am scapat de tot.Doar ca am vandut super ieftin tot ce aveam.
Acum depinde si de ce dotari avea masina si in ce stare sunt.
Skip ads

  • w3ed_lov3r

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 1995 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2011

  • Mesaj Privat
Masina imi place. Doar ca eu nu mai circul cu ea pt ca am masina de servici si ea cam sta de ceva timp pe dreapta. Daca ar fi sa o vand si sa se bucure cineva de ea, mai mult de 1000-1200 euro nu pot lua pe ea din cauza taxei. si ma gandeam ca acesti 1000 sa ii scot din dezmembrare. Totul este functional. Astept in continuare pareri si preturi in special.
  • w3ed_lov3r

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 1995 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2011

  • Mesaj Privat
Nimeni nu vrea sa isi dea cu parerea sau sa imi dea o informatie concreta?
  • mariocove

  • Mesaje scrise: 321
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Salut ! Parerea mea este sa o vinzi pe maxim 500 E si ai rezolvat problema .Cine o ia ori plateste aprox 800 E pt taxa in Romania ori o inmatriculeaza cu 500 E in Bulgaria.Cu ce mai baga in ea,la prima vedere,ajunge la 1500 E.Si poate ii convine...Este totusi o masina de aprox .20 de ani cu un design destul de demodat in ochii multora si asta conteaza foarte mult.Nu conteaza fiabilitatea sau "ca este o masina buna".La 2000-2500 E se gasesc Astra G,Vectra B,Golf 4,Passat din anii 1999-2002.Nu perfecte,dar totusi...mult mai noi.Cu dezmembratul te cam incurci,deja Vectra A a cam disparut de pe piata.S-a ajuns si la noi la situatia din Spania si Italia sa se dea masinile vechi pe nimic,chiar gratis.In tarile astea chiar iti dau proprietarii 50 E doar sa o treci pe numele tau pentru ca daca ar duce-o la "fier vechi" i-ar costa 100-150 E.Si eu am o Vectra A si chiar nu imi convine sa o dau pe nimic dupa ce am bagat multi bani in ea,am vopsit-o...etc.Cat inca merge foarte bine o tin si nu vad rostul sa iau alta doar de dragul designului .
  • deleted-61307

  • Mesaje scrise: 750
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2011

  • Mesaj Privat
E destul de plina piata de Vectre care se dezmembreaza, dar si de masini la vanzare.
Eu de curand am vandut masina si am dat-o cu 500 (taxa neplatita, bani bagati in ea cu lopata).
Vectra A se gaseste si la 3-400 de euro, intreaga, 5-600 cu gpl pe ea.

Asa ca acei 4000 de lei (~1000 de euro) nu cred ca ii vei lua.
Scad fooarte rau preturile la masini in general, dar mai ales la astea vechi.
  • Vectra sri

  • Mesaje scrise: 879
  • Locatie: Cluj-Napoca
  • Masina: Astra 2002 z20let
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2012

  • Mesaj Privat
cangri a scris:Preturile depind de cat de mult negociezi si cat vrei sa ti masina.
Eu am dezmembrat singur o vectra b si in 4 luni am scapat de tot.Doar ca am vandut super ieftin tot ce aveam.
Acum depinde si de ce dotari avea masina si in ce stare sunt.



cangri sunt foarte curios , cat ai scos pe masina eu am urmarit cu interes topicul de prezentare si felul cum ai ingrijit-o , mi sa parut admirabil felul cum o intretineai/foloseai.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR