Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe
  • cipy2007

  • Mesaje scrise: 112
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Signum 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Buna seara.
Am si eu o problema.Azi am fost sa-mi inmatriculez masina pe Ro (dupa ce binenteles am facut RAR-ul scos toate cle 3 seturi de nr rosii si platit Taxa de Mediu),dar doamnd de la ghiseu imi zice ca,seria cartii de Belgia nu ii apare in sistem,iar daca baga seria masinii ii apare alta serie pe cartea de Belgia,iar pentru clarificari doreste sa trimita o adresa catre politia din Belgia care sa lamureasca acesta problema,iar pina imi vine raspunsul imi vor elibera in continuare numere rosii.Acum ma intreb daca masina a facut RAR-ul si are carte de RO(in alb )si certificat de autenticitate care mai este problema?
Astept sfaturi si pareri .
Skip ads

  • liviu2004

  • Mesaje scrise: 2,323
  • Locatie: Galati
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2005

  • Mesaj Privat
o fi furata sau facuta din bucati.
  • cipy2007

  • Mesaje scrise: 112
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Signum 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
nu apare furata nici la politie si nu are probleme de serie caroserie (doar a trecut prin RAR
  • alexhaiducu

  • Mesaje scrise: 780
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2009

  • Mesaj Privat
are clona
Skip ads

  • cipy2007

  • Mesaje scrise: 112
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Signum 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Adica?
  • 13nicu

  • Mesaje scrise: 1,487
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 hatch y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2012

  • Mesaj Privat
....adica pe undeva prin lume mai exista un ,,duplicat,, al masinii tale.
Au fost o serie de emisiuni la tv cu ceva luni in urma in care erau prezentate cazurile de clona ......
...uite un ex din Ro dar si ,,dincolo,, se poarta....

http://www.gandul.info/stir...utoturism-9358675

Very Happy ...acum tu nu te speria ....noi am prezentat o posibilitate. Poate in cazul tau e doar o neintelegere minora. Legat de RAR nu-ti fa mari sperante - sint niste adormiti ! Cati n-au avut masina inmatriculata in Ro , proprietari, toate in regula 2-3-4 ani ca apoi sa aiba surpriza ca de fapt masina e furata conform celor tot de la RAR care au facut prima identificare .
  • cipy2007

  • Mesaje scrise: 112
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Signum 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Eu chiar am intrebat daca apare furata la ei in sistem sau daca are alte probleme.Cei de la politia au zis ca nu apare sa aiba aceste probleme,doar seria Cartii de Belgia nu apare la ei in sistem si ca apare ca ar fi avut alt numar de inmatriculare acolo,dar m-am uitat in toate actele cu care a venit masina(Carte,certificat de conformitate,facturile de ITP unde este si Car pasul masinii si are trecut numere de inmatriculare (belgiene)care sunt la mine pe Carte.
  • 13nicu

  • Mesaje scrise: 1,487
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 hatch y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Ce sa zic ...... ar fi bine sa fie doar o aiureala tipic romaneasca ...,,stiti , a picat sistemul, noua nu ne apare , incercati acolo si pe dincolo, mai aduceti nu stiu ce hartie , mai treceti pe aici , etc ,,...
Sa ne spui si noua cum ai rezolvat in final.
  • cipy2007

  • Mesaje scrise: 112
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Signum 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Pentru moment am reusit sa ridic un alt set de numere rosii(al patrulea).
Din ce au zis cei de la politia este ca am Cartea veche a masinii si ea are acum o alta carte si sa astept sa le vina confirmarea din Belgia( 2-3 saptamini, o luna).Azi la politia a venit cineva care a patit la fel (masina adusa tot din belgia) si a fost chemat sa o inmatriculeze.In Belgia am inteles ca,dupa vanzare masina are o alta carte si alte numere. care este gata in citeva zile,iar cei care le aduc in RO nu mai stau sa le ridice si vin cu cea veche.Este adevarat?
  • cipy2007

  • Mesaje scrise: 112
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Signum 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Gata .azi a venit raspunsul din Belgia si am inmatriculat masina pe RO Smile
Se poate inchide !
  • cipy2007

  • Mesaje scrise: 112
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Signum 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Pentru moment am reusit sa ridic un alt set de numere rosii(al patrulea).
Din ce au zis cei de la politia este ca am Cartea veche a masinii si ea are acum o alta carte si sa astept sa le vina confirmarea din Belgia( 2-3 saptamini, o luna).Azi la politia a venit cineva care a patit la fel (masina adusa tot din belgia) si a fost chemat sa o inmatriculeze.In Belgia am inteles ca,dupa vanzare masina are o alta carte si alte numere. care este gata in citeva zile,iar cei care le aduc in RO nu mai stau sa le ridice si vin cu cea veche.Este adevarat?
Skip ads

  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR