Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • Molohu

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Salut. Doresc sa stiu daca este posibil sa pot schimba motorul masinii ( 1,9 cdti 150 cv , astra gtc 2006 ) cu un motor de opc 2.0 ( benzina ). Nu stiu absolut nimic intreb asta pur si simplu pt ca as vrea mau multi cai (un opc are peste 240) si nu vreau sa schimb masina. Ma intereseaza daca e legal asa ceva sau cum se poate face legal si cat m ar costa taxe si chestii de genul . Imi cer scuze daca e aiurea intrebare, pur si simplu habar nu am si vreau sa stiu daca si cum este posibil din punct de vedere legal ( masina nu este inmatriculata in Romania inca. intentionez sa o inmatriculez in 2014 pt ca nu locuiesc in Romania momentan ). Va multumesc !
  • vlad-OPC

  • Mesaje scrise: 1,080
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Este posibil orice, daca nu vrei sa schimbi masina, cost aprox de pe un sait rusesc - 3.500-5.500 mii $ ( depinde cat va costa "donatorul" ) fara el nu se face nimic !
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,457
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Ai 2 categorii de costuri:
1- tehnice. Aici iti intra noul motor (plus tot ce tine de el, practic schimbi cam tot din compartimentul motor, instalatie electrica, posibil cutie de viteze si chiar si partea de franare, daca puterea e mai mare si franele trebuie sa fie mai serioare, etc), manopera
2- legale, de omologare a modificarilor. Astea depinde de legislatia din tara respectiva
  • vlad-OPC

  • Mesaje scrise: 1,080
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Mai simplu este sa modifici masina ta , schimbi:

Turbo - Hybridturbo Garrett GT1752 (UK)
Intercooler - ( TxAutoSport, UK)
Evacuarea : 63,5mm
Ofcorse -30 мм Eibach
Frane OPC - 321 mm
+ EDS IPF Phase 3 te duce la 225+ CP si viteza de 239 pe GPS
  • george_eu25

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A1.7 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Iei o masina din anglia ca am vazut ca alea sunt mult mai ieftine,iti iei piesele care iti trebuie si vinzi restul.S-ar putea (incluzand aici si piesele tale) sa iesi chiar pe plus la bani!Asta vorbind strict de piese ca la manopera si restul nu stiu ce sa zic....
Sau ai varianta lui @vlad-OPC.....
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR