Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • costi_bmv

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2013

  • Mesaj Privat
salut,

intrebare...de unde iau ghidul de service si garantie pentru Opel deorece am terminat rubricile pentru revizie si vreau sa tin evidenta corecta....pot sa ma duc la orice reprezentanta opel ?
Skip ads

  • Avram Adrian

  • Mesaje scrise: 654
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2007

  • Mesaj Privat
mergi la orice reprezentanta si ceri alt carnet (este gratis)
  • alladin_allibaba

  • Mesaje scrise: 1,478
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Carnet service = 200 lei in orice reprezentanta!
  • Avram Adrian

  • Mesaje scrise: 654
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2007

  • Mesaj Privat
alladin - daca tu ai dat/ai da 200 lei pe un carnet service este treaba ta, eu am mers la o reprezentanta opel (in Bucuresti) si am zic ca vreau un carnet service, m-au intrebat daca pot demonstra ca sunt posesor de Opel, am prezentat talonul masinii, mi-au dat un carnet service, am intrebat cat face, mi-au raspuns ca nu costa nimic.
Skip ads

  • alladin_allibaba

  • Mesaje scrise: 1,478
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Doar nu eram nebun sa dau 200 lei pe o carte service. Eu am avut dar am ratacit-o tot prin reprezentante. Am fost in Bucuresti, Pitesti, Craiova.....foarte amabili dansii, imi ofereau carte service pentru suma de 200 lei. Initial credeam ca e vreo manevra de-a vanzatorilor, dar apoi am aflat ca se eliberaza factura in cazul in care doream achizitia.
In final am luat una din comert pentru suma de 7 lei.
  • costi_bmv

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2013

  • Mesaj Privat
Avram Adrian...de la ce reprezentanta ai fost si ti-a dat gratis carnetul ?
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Vreau si eu caiet de service blank ...gratis !

CristianTM.
  • Avram Adrian

  • Mesaje scrise: 654
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Am luat de la reprezentanta Opel, Militari, Bulevardul Timisoara am avut drum pe acolo, am vrut sa ii dau omului ceva pt "amabilitate" si a refuzat categoric:
"nu se poate..... acest carnet este gratis"
Am sunat si la Union Motors si mi-au spus sa vin in service cu actele masini ca se rezolva. (nu a mai fost nevoie)

PS - cred ca este manevra vanzatorului cu 200 lei (parerea mea)
Skip ads

  • Avram Adrian

  • Mesaje scrise: 654
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2007

  • Mesaj Privat
carnetul service - este luat pt o insignia, cu toate ca nu cred ca are importanta pretul cu tipul de masina, la nevoie pot atasa si ceva poze cu toate ca sunt asemanatoare cel vechi cu cel nou (ambele pe fond negru )
  • 99sit

  • Mesaje scrise: 470
  • Locatie: Arges
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2013

  • Mesaj Privat
Avram Adrian a scris:alladin - daca tu ai dat/ai da 200 lei pe un carnet service este treaba ta, eu am mers la o reprezentanta opel (in Bucuresti) si am zic ca vreau un carnet service, m-au intrebat daca pot demonstra ca sunt posesor de Opel, am prezentat talonul masinii, mi-au dat un carnet service, am intrebat cat face, mi-au raspuns ca nu costa nimic.



Va puteti tine evidenta schimburilor de ulei/filtre/curele , pe orice carnetel( agenda), restul e fudulie( 200 lei etc) , parerea mea ( dupa o,7 l whisky si 2 zile de party)
  • costi_bmv

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2013

  • Mesaj Privat
99sit

Va puteti tine evidenta schimburilor de ulei/filtre/curele , pe orice carnetel( agenda), restul e fudulie( 200 lei etc) , parerea mea ( dupa o,7 l whisky si 2 zile de party)


pai si daca vrei sa vinzi masina ...ce faci..vi cu o agenda si vrei sa te creada urmatorul cumparator ca este adevarat ce ai scris u in acel carnetel ?...eu nu te-as crede...cand ai un carnet de service unde scrie ce ai facut si o stampila de la un service cred ca conteaza mai mult...parerea mea...oricum nu sunt nebun sa dau 200 lei pt acel carnet
  • 99sit

  • Mesaje scrise: 470
  • Locatie: Arges
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2013

  • Mesaj Privat
pai si daca vrei sa vinzi masina ...ce faci..vi cu o agenda si vrei sa te creada urmatorul cumparator ca este adevarat ce ai scris u in acel carnetel ?...eu nu te-as crede...cand ai un carnet de service unde scrie ce ai facut si o stampila de la un service cred ca conteaza mai mult...parerea mea...oricum nu sunt nebun sa dau 200 lei pt acel carnet


Daca nu iti faci reviziile la Opel , cartea de service nu are valoare mare, majoritatea cumparatorilor verifica schimburile si interventiile asupra masinii dupa VIN. In schimb orice samsar iti poate face o carte de service asa cum spui tu la service (poate de asta costa in unele cazuri 200 lei)si tu o poti lua de buna! Deja cand ai cumparat masina ii faci toate schimburile sa fi sigur si o iei de la capat ,restul e loterie.
Skip ads

  • clau70

  • Mesaje scrise: 3,337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Eu zic ca merita sa platesti (chiar si 200 lei) pe un carnet de service doar in cazul in care ti-ai pierdut carnetul original si ceri un duplicat in care sa fie reconstituite toate reviziile/interventiile in garantie/rechemari etc facute in reteaua Opel. Altfel, un carnet in alb e fix nimic.
  • Avram Adrian

  • Mesaje scrise: 654
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2007

  • Mesaj Privat
eu am luat alt carnet ca sa terminat primul
  • clau70

  • Mesaje scrise: 3,337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Da, am inteles cazul tau. Eu am spus in ce situatie merita sa platesti pt altul.
La mine s-au terminat paginile cu lucrarile in garantie/campanii (erau numai 2 pagini, scris mare..) si mi-au atasat la coada carnetului o foaie pe care au completat in continuare.
  • Avram Adrian

  • Mesaje scrise: 654
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Si am luat altul pt ca a fost gratis, 200 nu plateam.
  • costi_bmv

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2013

  • Mesaj Privat
eu cer altul ca este plin al meu....si urmeaza sa fac revizia peste 1000 km si nu am unde sa tin evidenta
  • guliver

  • Mesaje scrise: 554
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Un carnet in alb unde sa notezi fiecare interventie ( schimburi ulei, distributie , etc) insotit de facturile care sa demonstreze ce e scris acolo rezolva problema....eu asa fac...pastrez facturile, notez interventiile pe un carnetel si cand voi da masina voi demonstra cu acte stampilate reviziile efectuate.
  • paul_fly

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2012

  • Mesaj Privat
guliver a scris:Un carnet in alb unde sa notezi fiecare interventie ( schimburi ulei, distributie , etc) insotit de facturile care sa demonstreze ce e scris acolo rezolva problema....eu asa fac...pastrez facturile, notez interventiile pe un carnetel si cand voi da masina voi demonstra cu acte stampilate reviziile efectuate.


Mai bine faceti lucrurile ca la carte pe formulare originale !
Cum ar fi fost cand ati cumparat fiecare masina, ma refer la cei cu SH, sa vina vanzatorul cu un caiet de matematica sa-ti spuna ca asta e cartea service? Smile
Asa ca o paranteza, am vandut un Logan in 2012 avea 52.000 km fabricatie 2007 cu cartea service la zi si am intampinat problema ca de ce are asa putini km, la fiecare trebuia sa-i dau explicatii. . .
  • costi_bmv

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2013

  • Mesaj Privat
hai sa dau exemplu pentru unii SOCANT : am un opel astra j benzina din 2010 si ghiciti cati km are......7000 km...m-a crede cineva ?

daca vreau maine sa o vand m-a crede cineva ?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR