Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • overburn

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2013

  • Mesaj Privat
Pai un opcom tot imi e util. Mai dezactivez un bipait de centuri , etc. Lucruri care mi le aduc aminte pe parcurs si nu renteaza sa ma duc la gigel de fiecare data cand imi mai amintesc un detaliu de genul. Si din moment ce tot imi cumpar unul, as putea sa incerc si sa rezolv problemele cu pairingul cu el.
Probabil nu o sa mearga, dar decat sa dau 50-100 de lei, avand in vedere ca oricum mi-l cumpar, de ce sa nu incerc mai intai, vad care sunt rezultatele, invat ceva, si dupa aia ma duc la gigel cu o imagine mai clara.
Nu refuz sfaturi niciodata, doar ca uneori nu le aplic neaparat prioritar. Dar imi place sa stiu ce variante exista.
De exemplu, faza cu reflashuitul eepromului de la radio. Initial ma intereseaza doar un dump sa pot sa gasesc codul de securitate prin el. Dupa care pot sa invat usor sa il modific, etc. Si daca o dau in bara, o sa am mereu dump-ul initial si poate reusesc sa repar. Daca nu, asta e, am o unitate de rezerva, eventual gasesc cd30 cu gramada pe la dezmembrari sa exersez pe ele, etc.
Pe scurt, chiar daca pare ca nu ascult de sfaturi, eventual ajung si la ele. Doar ca imi place sa incerc multe chestii si sa experimentez, dar in caz ca i fuck up e intotdeauna bine sa am cum sa remediez.
  • Sailas

  • Mesaje scrise: 473
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Te ajut eu daca esti din Bucuresti , da-mi PM si vb. la telefon.
  • Dan1979

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Aug 2019

  • Mesaj Privat
Am pus pe astra h Cd 70 navi si acum imi da Display Safe stie careva daca se poate inperechea cu displaiul daca nu am casetofonul original ?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR