Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • apasaciu

  • Mesaje scrise: 337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2006

  • Mesaj Privat
salutare baieti! am si eu o problema ..deja mor de nervi ..nu mai isuport ..jaideti sa va zic ce face ... se comporta ca si cum ar fi limitat ...ii dau cox .. I II III si la un moment day incepe si intrerupe .... daca nu insist ... in momentul in care o scot din viteze obligatoriu se opreste ....desi poate trec minute bune dupa ce face faza aia ... la fel daca merg normal ... pe la 3000 -3500 rpm in a 5-a incepe sa faca la fel .... daca schimb in 2500-300 rpm nu am nici o problema .. eu suspectez pompa de benzina (este mecanica) ... voi schimba pompa saptamana asta .. sper si bujiile ... aveti cumva o idee ce ar putea sa mai fie ? ca ii dau foc in curand ...tin sa precize ca practic face numai in sarcina .. daca debraiez si acclerz in gol cand intrerupe urca lejer ...cum cuplez ambreiajul imediat nu mai vrea ... am schimbat si bobina ..ca aveam una ... la fel face ... acum ce am mai facut .. am astupat returul .. si am ucis-o .. si nu a mai facut asa .. in schimb zbura benzina peste tot din carburator Smile ...as spune ca e pompa totusi ... deci heeeeeeeeeelp meeeee plsss ... daca ii fac testul cu agrafa ... nu da decat cod 12 (initializare) altceva nu arata


Ultima modificare facuta de apasaciu la Joi 25 Jan, 2007 1:24 pm
Skip ads

  • codrin

  • Mesaje scrise: 477
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Vezi sa nu fie colmatat filtrul de benzina .
  • apasaciu

  • Mesaje scrise: 337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2006

  • Mesaj Privat
am schimbat asa azi .. pompa de benzina , filtrul de benzina , fise , capacul de la ruptor si ruptorul , computerul ... si face la fel.. nu mai pot.. innebunesc .. ii dau foc .. mai dati-mi va rog variante ...sau cine are un motor la fel lasati-mi un nr de tel va rog mult ... eu m-am mai gandit la ceva : senzor de turatie si carburatorul .. credeti ca poate fi asta? repet daca merg pana in 3000 rpm merge super ok Sad
  • stefy_726

  • Mesaje scrise: 308
  • Locatie: Bucuresti, Romania
  • Masina: Ascona 1986 18E
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2006

  • Mesaj Privat
salut.stau in baneasa daca stai pe aproape poate te ajut tot vrei sa vezi un motor de 1.8e poti suna la 0722648150 ,senzorul de turatie este in delco.
Skip ads

  • apasaciu

  • Mesaje scrise: 337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2006

  • Mesaj Privat
salutare ! daca stau aproape? stau la del ponte deasupra Very Happy ..evident in baneasa.... daca nu ii dau de cap maine te sun Smile si poate ne vedem zilele astea .. ms mult Smile oare ne si cunostem ? Smile
  • apasaciu

  • Mesaje scrise: 337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Am rezolvat problema .... sa nu radeti ... aveam furtunele puse invers la carburator ... turul si returul ... dar ramane o intrebare ...de ce a mers f bine asa apropae 20.000 km ? bine ca oricum am rezolvat Very Happy totusi as vrea daca are cineva motorul asta E18NV sa dau si eu un ochi ... am un fir pe lanfa carburator care nu stiu unde sa il pun .. dau multa bere Very Happy ... Very Happy ...uuuiiiiii ... ce happy sunt Smile zorroka mergeeeee ... :p
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR