Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • Ghincea Dragos

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z19TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2014

  • Mesaj Privat
Salutare!De curand mi-am cumparat un opel astra twintop 2007,motor 1.9 TDI ,si am o pb la decapotare!AM pus-o pe tester si mi-a dat o eroare la senzorul B 3011-01 ...vede portbagajul deschis,testerul nu poate sterge eroarea.
Va rog mult cine a avut pb de genul asta sa imi ziceti si mie cum sa rezolv pb! Unde anume este situat senzorul sau ce trebuie sa fac?!
  • nanutza

  • Mesaje scrise: 341
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Daca iti vede portbagajul deschis ai problema la iala . Nu iti sta si lumina din portbagaj in permanenta aprinsa ?
  • cosmin92

  • Mesaje scrise: 87
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2010

  • Mesaj Privat
problema este mai mult ca sigur de la iala..se oxideaza un contact si apare problema.. (asta am patit eu la astra h).. nu prea ai ce sa faci.. decat sa schimbi iala
  • DAlin717

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2018

  • Mesaj Privat
Salut tuturor am un astra h twintop cabrio 1.9 diesel si am aceeasi problema mentionata mai sus senzor capac portbagaj deschis eroare pe tester B3011-01
L-am desfacut din suruburi de l-am masurat,si pare a fi functional senzorul:( iar cand apas pe butonul de decapotare imi suna de 3 ori si imi face un zgomot(carait) ciudat in calculatorul de decapotare!
am schimbat si calculatorul cu aceeasi serie si degeaba face la fel m-am gandit ca din el e problema din moment ce imi suna releele asa tare! Firele de pe partea stanga sunt toate verificate si bune eu cred ca nu e de acolo problema ca mi le-a refacut un electrician la un service autorizat trebuia sa mi-o repare el dar a renuntat pt ca mi-a zis ca nu mai are rabdare sa mi-o faca
Nu mai am ideie ce sa-i fac si unde sa o duc!
Poate sa ma ajute careva?
  • Dusan26

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2007 A17DTC
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2020

  • Mesaj Privat
Ai rezolvat problema cu decapotarea?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR