Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • Bugax

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 1,2
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2013

  • Mesaj Privat
Buna seara, astazi pe vremea asta ploioasa din Bucuresti, stand la semafor am observat o pata de 4 degete cam asa pe o parte din plafon sau nu stiu cum sa va explic mai exact(langa geam, fix in stanga sus), am pus si cateva poze.
As dorii sa stiu de la ce este mai exact Sad Pe masina am si trapa , oare sa fie de la asta? Sau de la parbriz?
Se vad cateva urme de apa uscata asa pe chederul negru care coboara in jos, semne ca pare a fii apa si in spatele acelui plastic dupa stalp.

Skip ads

  • george_slz

  • Mesaje scrise: 547
  • Locatie: Buftea
  • Masina: Astra 2007 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Scurgerile trapei sunt prin stalpii A. da jos capacele de la stalpi si vezi ce se intampla!
  • Bugax

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 1,2
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2013

  • Mesaj Privat
Adica este posibil sa fie de la trapa? O sa incerc sa ii dau jos maine, aveti idee cum dau jos stalpii aia fara sa rup ceva , sau sistemul ala de prindere?
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,414
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
trage usor de ei. nu se rup
Skip ads

  • SAluculesei

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2018

  • Mesaj Privat
Bugax a scris:Buna seara, astazi pe vremea asta ploioasa din Bucuresti, stand la semafor am observat o pata de 4 degete cam asa pe o parte din plafon sau nu stiu cum sa va explic mai exact(langa geam, fix in stanga sus), am pus si cateva poze.
As dorii sa stiu de la ce este mai exact Sad Pe masina am si trapa , oare sa fie de la asta? Sau de la parbriz?
Se vad cateva urme de apa uscata asa pe chederul negru care coboara in jos, semne ca pare a fii apa si in spatele acelui plastic dupa stalp.


Salut,
Stiu ca e de ani de zile acest topic, dar in speranța cã încã mai ești pe acest forum și vei vedea mesajul meu te întreb dacã ainl gasit pe unde se infiltra apa. Am aceeași problema, doar ca pe partea dreapta.
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
verifica scurgerile de la trapa sa nu se fi rupt furtunele de scurgere sau ceva...
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR