Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...
  • Dragos_M

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2015

  • Mesaj Privat
Probleme Opel Insignia: Probleme electrice, Radiator ulei, Turbinele, Telecomenzile si consum de ulei
Probleme Skoda Octavia: Distributia, Turbina, Casetele de directie, Consum antigel (si la a mea am problema asta 200300g la 10.000km) si la 2.0TDI injectoarele
Probleme Audi: Zero

Masinile sunt practic noi...la 3 ani se schimba flota
Skip ads

  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2011

  • Mesaj Privat
În cazul ãsta, de ce nu treceți la flota Audi?
  • Dragos_M

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2015

  • Mesaj Privat
Nu ma intreba! Nu ma ocup eu de flota!

Toata flota din Europa este asa! In functie de pozitie si de departament primesti Opel Astra sau Insignia/Skoda Octavia sau Audi Q5 si A4
  • Shellshock

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Hmm, m-as mira sa nu aibe audi probleme. Poate ca sunt mult mai putine decat restul.Si automat si posibilitatea mai rara
Skip ads

  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Sa înțelegem ca doar cei din România se "vaitã " de probleme cu mașinile, restul se " bucurã "...
Existã A2,A3,iar top managementul pot avea A4 și QQ5, se pare ca sunt alte chestii la mijloc...
  • Shellshock

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Eu nu am vazut A2 ca un audi. Mai degraba A1 decat acea masina. Nu e de mirare ca a iesit din bransa
  • mad2max

  • Mesaje scrise: 795
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Shellshock a scris:Probabil ventilatie in scaune, masaj, si in caz ca vrei motor de 300 sau 400 cp A4 are pe S4 si RS4
Si probabil toata lumea daca ar avea de ales intre un A4 full sau o insignia full gratis, 99% ar alege A4


Exagerezi cu 99%...am multe cunostinte carora le place foarte mult cum arata Insignia, si cred ca multi ar alege Insignia doar ca sa-si satisfaca curiozitatea. A4 nu e asa deosebit.Eu unul as alege Insignia
  • Shellshock

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2014

  • Mesaj Privat
mda ma gandeam ca 1% este pt cei fanatici cu Insignia care nu vad si alta solutie ca: alegi a4 full si imediat il pui la vanzare ca oricum iei mai multi bani pe el si dupa iti cumperi Insignia si mai ramai si cu bani, dar nah am subestimat omenirea
Skip ads

  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Shellshock a scris:Probabil ventilatie in scaune, masaj, si in caz ca vrei motor de 300 sau 400 cp A4 are pe S4 si RS4
Si probabil toata lumea daca ar avea de ales intre un A4 full sau o insignia full gratis, 99% ar alege A4


Daca ar fi o Insignia OPC, iti spun sincer ca ar fi foarte greu..........desi imi place tare mult A4!

L.E: ...........325cp si 435 Nm.
  • Shellshock

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Pai OPC se compara atunci cu RS4 tati.
Si oricum nu stiu daca ai observat la bord dar ruptura aia de continuitate chiar nu da bine deloc. Poate are poza ceva si inrealitate e normal


Ultima modificare facuta de Shellshock la Dum 01 Mar, 2015 8:25 pm
  • Shellshock

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Oricat de fidel esti modelului/marcii, ESTE imposibil de comparat. Pur si simplu daca ar fi la acelasi pret iei Audi.
Da se pot compara basic, ambele au 4 roti 2 scaune fata bancheta spate rezervor scaune incalzite etc
  • hog33

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Shellshock a scris:Probabil ventilatie in scaune, masaj, si in caz ca vrei motor de 300 sau 400 cp A4 are pe S4 si RS4
Si probabil toata lumea daca ar avea de ales intre un A4 full sau o insignia full gratis, 99% ar alege A4


Cam sumara si precara motivatia Sellshock ! Eu nu vreau 400 cp ca nu locuiesc in Germania ! Am nevoie de 160-200 cp maxim raportat la un consum decent. Si uiti un lucru esential , audi costa cu 40% mai mult decat aceeasi echipare pe opel, nu mai zic de preturile de intretinere !
Si pentru dumnezeu Insignia este mai frumoasa decat un A4 inghesuit !

O masina care merita daca te tin curelele sa o intretii este Jaguar X J, nu audi !
Iar pretul XJ-ului este cat un Audi A6....


Audi A2 exista...
Skip ads

  • Shellshock

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Opel insignia nu este in clasa cu Audi A6 sau jaguar Xj. Jaguarul este sub segmentul premium nemtesc mercedes audi bmw. Daca ai cunostinte roaga-i sa te lase. Este intr-adevar alta imagine pt ca sunt mai rare, dar pt Romania....
Eu ma refeream la RS4 pt ca colegul de mai sus compara audi a4 simplu cu echiparea cea mai sport de pe Insignia cea ce nu este corect.
Insignia dupa cum zice si topicu se compara cu marci precum Skoda, Vw, Renault, Ford,Seat etc
Cum sa compari cu Audi,Mercedes,Jaguar...mi se pare fanaticism din partea carora le compara. Da A4 este inchesuit ca si un Mercedes C classe..dar se compara?
Btw Passat car of the year 2015

in ultimii 10 ani world car of the year:golf, Up, Nissan leaf,vw polo, vw golf iar,mazda 2,bmw 3 series , audi a6
Niciun model Opel, da stiu probabil tot globul este dobitoc comform userilor de aici de pe forum.
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Asa! Si ce vrei sa scoti in evidenta cu asta?
  • Shellshock

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Sa se ramana on topic despre Octavia vs insignia asta in cazul in care nu a fost cumparata o masina
  • gabytzuxxl

  • Mesaje scrise: 833
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2009

  • Mesaj Privat
borsy a scris:Asa! Si ce vrei sa scoti in evidenta cu asta?


Ca opel e o masina mediocra si nu exceleaza la nimic. Ce atata inversunare pentru un kkt de masina, nu stiu...
  • hog33

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2014

  • Mesaj Privat
ce kkat de masina mai gabitzzu ? Da skoda si audi nu-s masini de kkat ? Ca sunt serviceurile pline de ele. Depinde cu ce vrei tu sa le compari ?!
Si pentru ca esti prost documentat insignia nu este mai mediocara decat skoda sau altceva din segment.

Si ce te sperii asa tare de o discutie in contre ? Evil or Very Mad
  • gabytzuxxl

  • Mesaje scrise: 833
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Ma lasa rece discutia asta sincer. Ma amuz doar ca opelul e cel mai tare in opinia unora Smile)))))
Acum am vazut ca esti posesor de insignia, deci se justifica interventia ta Smile)
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
gabytzuxxl a scris:
borsy a scris:Asa! Si ce vrei sa scoti in evidenta cu asta?


Ca opel e o masina mediocra si nu exceleaza la nimic. Ce atata inversunare pentru un kkt de masina, nu stiu...


Prietene, nu stiu cine e inversunat. Nu o fi Insignia mare branza dar daca am ajuns sa spunem ca si Octavia e peste.........
  • hog33

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2014

  • Mesaj Privat
mai gaby nu este nici cel mai tare, da nici de kkt nu este, asa cum sustii tu ! Te-ai dat cu unul pana acum sa-ti faci o idee ? Este important sa stii despre ce vorbesti.
Asa ca nu mai emite judecati si trage concluzii eronate ! DAca ai o parere justificata ti-o respect daca vii cu judecati ridicole te contrazic, normal !
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR