Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K
  • wanchope

  • Mesaje scrise: 240
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 B14XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Asta cu zgomote de la amortizoare ma dispera si pe mine, se aude ca naiba. E f ciudat pt o masina noua, suspensie dura am inteles ca are dar totusi...
Skip ads

  • RManuel

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2017

  • Mesaj Privat
Smile Eu am crezut cã a venit cu flanșele sparte. Acum am o vibrație în interiorul bordului ce apare dupã 90 km orã... Și altele. Totuși, are mai multe calitãți decât defecte. Dacã aveam și noi drumuri, probabil nici nu știam de aceste zgomote parazite.
  • florin23i

  • Mesaje scrise: 343
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2016 B14XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Repet: primavara.. greierasii.. observati partea frumoasa a lucrurilor!
  • RManuel

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2017

  • Mesaj Privat
Exact, Florin! Smile
Skip ads

  • wanchope

  • Mesaje scrise: 240
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 B14XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Faza e ca la mine greierii canta iarna, primavara tac...sa vad daca au concerte in perioada de vara, vad ca n-au nimic in plan:)). Acum prim-solisti sunt cele doua amortizoare fata, acopera o gama larga de tonalitati joase. Gluma e ca ma duc in service sa le fac putin scandal, am semnalat acest lucru si cica e normal dar tot nu cred ca realitatea e SF...
  • zamaraii

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2016 B14XFL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Sep 2012

  • Mesaj Privat
Pe drum rau mai zdrangane finut, dar pe drum bun e tacere la mine (1.4 125)
  • florin23i

  • Mesaje scrise: 343
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2016 B14XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Revizia la DiBas 837 m-a costat..
"dincolo era mai ieftin!"
  • wanchope

  • Mesaje scrise: 240
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 B14XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Scump halatul! Schimbat ulei plus toate filtrele sau numai cel de ulei?
Skip ads

  • RManuel

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2017

  • Mesaj Privat
Florin, eºti sigur cã ai nimerit la DiBas? Sã nu fi fost reprezentanþa Mercedes... Evil or Very Mad
  • florin23i

  • Mesaje scrise: 343
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2016 B14XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2010

  • Mesaj Privat
wanchope a scris:Scump halatul! Schimbat ulei plus toate filtrele sau numai cel de ulei?

Ulei si toate filtrele (3)
+ verificarile de rigoare + manopera + orele de lucru...
  • daveraux

  • Mesaje scrise: 232
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2011

  • Mesaj Privat
La astra j atunci cand plecai de pe loc si depaseai 15-20km/h usile se blocau si nu se mai puteau deschide din afara. Acum la astra k cu sistemul keyless entry acest lucru mai exista? sau daca te opresti la semafor exista riscul ca cineva sa-ti deschisa vreo usa apasand pe butonul de pe maner?
  • RManuel

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2017

  • Mesaj Privat
Da. Intrã în setãri și bifeazã blocare uși...
Skip ads

  • Doadrian

  • Mesaje scrise: 160
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2016

  • Mesaj Privat
daveraux a scris:La astra j atunci cand plecai de pe loc si depaseai 15-20km/h usile se blocau si nu se mai puteau deschide din afara. Acum la astra k cu sistemul keyless entry acest lucru mai exista? sau daca te opresti la semafor exista riscul ca cineva sa-ti deschisa vreo usa apasand pe butonul de pe maner?


Nu se pot deschide usile din exterior.
  • RManuel

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2017

  • Mesaj Privat
Vã întreb și io ceva! Mai știe cineva dacã Opel România a reușit sã rezolve problema compatibilitãții display-ului cu telefoanele cu android? Am conectat telefonul unui coleg ce are Aifon 😁 și merge perfect cu iOS. Parcã nu aș vrea sã iau iPhone doar ca sã îl conectez la mașinã...Ps: am instalat și io aplicația Android auto, dar, în afarã de navigație nu merge nimic altceva...
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
cred ca la android conteaza foarte mult si versiunea de android are telefonul si capabilitatile hardware + software telefonului (un hardware poate sa fie potent dar daca software-ul e de 2 lei poti sa-l folosesti pe post de puc la hokey, si invers evident).
daca vorbim de brand-uri relativ mari (Samsung, HTC, Sony) e posibil sa mearga totul cum trebuie.
daca vorbim de brand-uri chinezesti (allview, xiaomi, etc) e posibil sa mearga doar cateva chestii cum trebuie si restul sa dea cu virgula.
android-ul curat cel mai probabil o sa mearga bine cu majoritatea dispozitivelor.
android-ul peste care vin terti cu diverse prostii e posibil sa nu mearga deloc bine din cauza bloatware-ului inclus pentru reclame,
  • RManuel

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2017

  • Mesaj Privat
Asus Zenfone 2, 4gb RAM, dar procesor Intel.
  • ZAMRA80

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2017

  • Mesaj Privat
Astazi am descarcat android auto de pe apkmirror.com, rog moderatori sa stearga adresa daca nu am voie sa o scriu, si merge perfect, poti sa dai telefon, merge google maps, si music play, altceva nu am mai incercat. Ideea e ca aveam o versiune de acum 2 luni a android auto si nu a mers, a trebuit sa o dezinstalez si sa iau ultima versiune de pe site-ul mentionat. Ce nu inteleg eu e de ce Google nu ofera aplicatia si in Romania, nu suntem chiar o tara bananiera, si sunt destul de multi cei care ar vrea sa o foloseasca fara a mai face tot felu de artificii ca sa o instaleze.
  • Dragos_80x

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Nu este numai Romania... e politica google doar ei stiu de ce... pot fi motive legale.
  • Doadrian

  • Mesaje scrise: 160
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2016

  • Mesaj Privat
RManuel a scris:Vã întreb și io ceva! Mai știe cineva dacã Opel România a reușit sã rezolve problema compatibilitãții display-ului cu telefoanele cu android? Am conectat telefonul unui coleg ce are Aifon 😁 și merge perfect cu iOS. Parcã nu aș vrea sã iau iPhone doar ca sã îl conectez la mașinã...Ps: am instalat și io aplicația Android auto, dar, în afarã de navigație nu merge nimic altceva...


Aici este lista de aplicatii compatibile cu Android Auto https://play.google.com/stor...id_auto_all?hl=en
La fel ca si in cazul Apple Car Play, ai acces la harti, aplicatii de muzica, sms si telefon. Altceva nu stiu ce ai putea avea nevoie in masina.
Experienta utilizarii AA depinde foarte mult de telefonul folosit, cu cat este mai performant cu atat experienta va fi mai placuta.
  • RManuel

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2017

  • Mesaj Privat
Mulțumesc! 😀
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR