Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Buhuhu yourself, in primul rand eu sunt in afara tarii in care mamaliga nu explodeaza si in al doilea rand nu (mai) e de nasul meu sa ma iau la intreceri debile cu masina, sa dovedesc "a cui e mai lunga" Twisted Evil


Ultima modificare facuta de sorin666 la Mie 26 Oct, 2005 12:59 pm
Skip ads

  • mihnea

  • Mesaje scrise: 296
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Pai asa din fata unui calculator poate vorbi oricine...si un pusti de 14 ani. Iar daca ai plecat la capsuni si nu mai e de nasul tau sa te dai, atunci nici nu poti sa spui ca ai masina aia.Mai bine vinde-o si ia-ti un abonament la o biblioteca ceva.SEC.
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Dar mie cine imi zice ca nu esti un manelist tuciuriu care spala parbrizele in intersectia din centru, daca iti imaginezi ca se pune la dispozitia capsunarilor conexiune permanenta pe Net Rolling Eyes
Daca ai fi pe aici de un pic mai mult timp ti-ai fi dat seama, poate, ca retinerea mea fata de concursuri de pustani nebuni pe drumuri deschise circulatiei publice e de alta natura decat o mandrie prost inteleasa...
  • mihnea

  • Mesaje scrise: 296
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Mi-a placut raspunsul tau.Am inteles acum motivele tale.
Skip ads

  • Mishu

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Mihnea ai fost cumva la playuri la Galati sambata trecuta?A participat o Corsa C GSI 125 de cai iar in finala a ajuns un astra 1.8 16v si un Renault 5 GTT. Mie ciuda ca nus tiu cu cine s-a dat Corsa-ul...totusi am plecat dezamagit..ma asteptam la mai mult de la buburuza aia rosie Sad Cred ca nu a avut sofer.....
  • mihnea

  • Mesaje scrise: 296
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Eu am fost la Galati.M-am dat cu o Calibra de 2.0 16V 115 CP pe care am facut-o si dupa aia cu un Renault 5 GT Turbo care m-a ars.Iar in finala au fost 2 Renault-uri 5 Turbo (ala care m-a facut pe mine si inca unul).Sincer, in fata unui 5 Turbo n-au prea multe masini sanse la grupa B (nici macar dieselurile grav modificate care pe mine ma indoaie).Poate doar Seat-ul Leon cu WTF la numar care este modificat grav de tot(de la 110 cp de fabrica la 200 cp testati pe dyno).
  • Mishu

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Aham....n-am fost eu atent.Oricum si astra 1.8 16v albastra cu numere de iasi s-a tinut bine de Renault-ul ala roshu.
  • mariusica

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2006

  • Mesaj Privat
De ce Corsa e o "supermasina" de oras, nu ar fi buna si pt. afara!Este prea mica,nu are stabilitate,nu fuge sau nu e sigura ?Dati-mi si mie niste raspunsuri.[img][/img]
Skip ads

  • raduradu

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2006

  • Mesaj Privat
e sup buna si pentru drumuri exterioare eu am mers constant cu ea cu 140km/h. da vezi nu te astepta sa ai stabilitate de octavie sau pasat!!!
  • vanwil

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Salutare corsari!
Ma gandesc serios sa investesc niste bani in masina mea, asa ca va cer parerea in legatura cu preturile urmatoarelor dotari pentru Corsa C:

- geamuri electrice - se gaseste de cumparat vreun kit de geamuri electrice sau ceva de genul asta?

- ornamente laterale - e vorba despre acele "praguri" de plastic/cauciuc(?!?!) care dau impresia de robustete; am vazut foarte multe Astre dotate cu asemenea ornamente, Corse mai putine, dar ma intereseaza sa imi montez asa ceva

- jante de aliaj/aluminiu - aici incerc sa aflu care e dimensiunea maxima a jantelor ce pot fi montate pe Corsa, fara a periclita in vreun fel buna functionare in mers a masinii; daca stiti si unde gasesc asa ceva la un pret bun v-as fi recunoscator...

Si inca ceva. Corsa mea e dotata cu acel sistem audio/navigatie/bord-computer de la Siemens. Numai ca bord-computerul imi afisaza in meniul sau doar Contrast, Time si inca vreo doua elemente. Lipsesc cu desavarsire Consumul Instantaneu si celelalte functii pe care le astepti de regula de la computerul de bord si care, in cartea tehnica a sistemului Siemens, apar in meniu. De aici eu inteleg ca de fapt nu am computerul de bord, ca el nu e activat, ca lipseste vreun chip, ceva de genul asta. Stie cineva despre ce vorbesc? Ma intereseaza foarte tare sa adaug aceste functii computerului de bord. Exista vreo componenta ce trebuie cumparata si montata pe masina, in acest sens?

Va multumesc.
  • mihnea

  • Mesaje scrise: 296
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Pe Corsa C poti sa pui maxim jante pe 18'.
  • adry

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: SIBIU
  • Masina: Vectra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jun 2006

  • Mesaj Privat
daca stie cineva ce volum are portbagajul lui CORSA.am tot cautat dar nu am gasit.mersi mult
Skip ads

  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
260

iaca:


micut as zice eu.. Laughing Laughing Laughing
(la 600 ai mei... Wink )
  • adry

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: SIBIU
  • Masina: Vectra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jun 2006

  • Mesaj Privat
MERSI MULT.
  • popi

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2006

  • Mesaj Privat
sunteti multumiti de ele sau nu?
  • sabin

  • Mesaje scrise: 199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Corsa se comporta foarte bine in afara - 150 lejer pe autostrada;
Am facut si un drum prin tara - nu am depasit 140 - surprinzator de stabila (iar in cazul in care fuge de spate - foarte usor de redresat). Sunt f multumit.
  • Mikki

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2004

  • Mesaj Privat
vanwil a scris:...
Si inca ceva. Corsa mea e dotata cu acel sistem audio/navigatie/bord-computer de la Siemens. Numai ca bord-computerul imi afisaza in meniul sau doar Contrast, Time si inca vreo doua elemente. Lipsesc cu desavarsire Consumul Instantaneu si celelalte functii pe care le astepti de regula de la computerul de bord si care, in cartea tehnica a sistemului Siemens, apar in meniu. .....


Probabil are legatura cu faptul ca ai motor de 1.7, pe acest motor se pare ca nu merge instalat/activat computerul de bord.
  • Cosmin2000

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Poate cineva sa-mi spuna daca Opel Corsa din anii 2003-2004 are Euro 3 sau Euro 4 ? Sau din ce an a inceput Opel Corsa sa aiba Euro 4 ?
  • orinoco

  • Mesaje scrise: 251
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Motoarele pe benzina 1.0i si 1.2i cit si cel diesel 1.3 cdti sunt euro 4
Motorul diesel 1.7 dt(i) dt(l) este euro 3.
  • orinoco

  • Mesaje scrise: 251
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Am o Corsa 1.3cdti din 2004 ( luata SH germania) . Am luat-o anul trecut....si nu stiu daca parbrizul e "atermic" sau nu....asta pentru ca intentionez sa iau un detector radar si ...cica daca parbrizul e "atermic"...detectorul va avea o raza de detectie mult micsorata ( adik...sansa de amenzi ...mari ).
Am auzit ca singura zona in care se poate pune detectorul de radar ar fi sus, in zona oglinzii retrovizoare... unde ar fi o zona netratata foloita si pentru etichetele de identificare rfi...in alte tari .
Cine stie ceva mai mult ...mai sigur...il roga sa-mi spuna si mie aici pe forum .
Wink Exclamation
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR