Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  • Darkness

  • Mesaje scrise: 368
  • Locatie: Targu Mures, RO
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
GTS are 3.2 V6 211 HP! nus tiu daca nu ar merita mai mult un 2.0L TURBO 200HP. pui un chip si boostcontroller (maxim 300euro) si ai 270HP! dar si 3.2L V6 e misto.
Skip ads

  • big_ipaq

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Mi-e putin frica de turbo... Ca urmare pana acum V6 e planificat.
  • Darkness

  • Mesaje scrise: 368
  • Locatie: Targu Mures, RO
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
DC TI FRICA DE TURBO? crezi ca se strica mai usor? turbo is motoare intradevar folosiatoare pt tuning. daca nu ai de gand sa dai liniute si sa cresti puterea peste 250cai ... nu stiu daca merita. pt mine turbo e anything Smile orice masina as lua TURBO sa fie prezent! acuma tu stii ce vrei si ce iti permiti!
  • big_ipaq

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2004

  • Mesaj Privat
2.0 Turbo nu se compara la acceleratie cu 3,2 V6, asa ca despre ce vorbim? Oricum nu ma intereseaza linute la semafor... Smile
Skip ads

  • Mateiux

  • Mesaje scrise: 158
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Corsa 2006 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Majoritatea culorilor haioase ca galben anans, violet(nemetalizat), turcuaz, nu au nus-ce lac care se da doar pe alea metalizate. asa ca se matuiesc mai repede(mai ales in Romanaia asta poluata cu praf abraziv) e sigura treaba, e loata de pe un site din germania care te indruma ce sa cumperi si cum sa cumperi cand e vorba de opeluri !!!


Acu o luna eram la RAR a venit unu cu o corsa(noua) din germania -Rosie- si am avut si certificarea vizuala-- botu, aripile si partea de deasupra parbrizului erau mai mate decat restu masinii, mentionez ca masina era proaspat spalata.
  • big_ipaq

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Am tradat cauza si voi merge pe un Micra.
  • Christine_Dj

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Craiova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2005

  • Mesaj Privat
Buna!!! Cine ma poate ajuta cu un sfat? Sper ca unul din voi....In scurt timp vreau sa imi achizitionez un Opel Nou. ce ziceti , intre Essentia si Enjoy voi pe care l-ati alege, daca ati dispune de 10.500 E bani cash? conteaza ABS-ul, daca Essentia nu il are? 1,0 12V 60 CP sau 1,2 16V 80CP? Mentionez ca nu o iau pentru raliu, ci numai pentru a merge cu ea prin oras si in afara. Se merita sa o iau din Bucuresti sau nu, in comparatie cu Craiova? Razz
Deocamdata atat! astept raspunsurile voastre!Merci!
  • VIPER

  • Mesaje scrise: 306
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Da, ABS-ul conteaza si inca mult. E pacat sa nu-l iei. Apoi, echiparea Enjoy aduce plusuri fata de Essentia...

Essentia: Airbag frontal ºofer, Tetiere la toate cele cinci locuri, Centuri de siguranþã în trei puncte pentru toate locurile, cele din faþã pretensionate, Imobilizator electronic antidemaraj, Avertizor sonor faruri aprinse, A treia lampa stop, Kit preinstalare radio cu 6 difuzoare, Jante oþel cu capace din plastic integrale, Geamuri ºi oglinzi exterioare acþionate manual.

Enjoy (in plus fata de Essentia): Airbag frontal pentru pasagerul din dreapta, Servodirecþie electricã dependentã de vitezã, Reglarea inãlþimii scaunului ºoferului, Radiocasetofon CAR2003, Bancheta spate fracþionabilã 60-40, Clanþe exterioare în culoarea caroseriei, Închidere centralizatã cu telecomandã.

Deci cred ca merita diferenta...

Dar, atentie: ABS-ul e extra la ambele versiuni! Si e cam 450EUR in plus..
Skip ads

  • Christine_Dj

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Craiova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2005

  • Mesaj Privat
Si merita sa merg la buc sa il iau? servodirectie asistata electric are si essentia precum si scaun sofer reglabil pe inaltime( e inclus in pack). motorizarea?1,2 sau 1,0?oricum eu o vreau pe benzina, nu diesel!
  • VIPER

  • Mesaje scrise: 306
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Nu are cum sa aiba daca asa scrie... In care pack e inclusa? AI adaugat vreun pachet la configurare sau e masina pur si simplu? Ca daca ne uitam si la pachete, se poate configura o masinuta foarte OK.

Parerea mea sincera e ca e mai bine sa o iei de aici...
  • Christine_Dj

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Craiova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2005

  • Mesaj Privat
oferta de acum include pentru essentia de 1, 2 si 1,3 un pack gratuit cu: scaun pasager reglabil pe inaltime, inchidere centralizata cu telecomanda, geamuri electrice fata si aer conditionat.
  • VIPER

  • Mesaje scrise: 306
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Vezi ca nu stiu cat de valabile mai sunt ofertele de acum... Trebuie sa apara preturile pe 2006 si automat vor fi alte promotii si oferte... Stiu asta chiar de la ei.

Cat despre motorizare, e OK cred si cea de 1.0/60CP. Oricum are mai multi cai decat o Dacie normala si e mai mica.
Skip ads

  • Christine_Dj

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Craiova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2005

  • Mesaj Privat
da, dar eu vreau ca in cel mult o luna sa o iau. imi dau seama ca vor mai fi si alte oferte insa...sunt nerabdatoare:) sunt si eu la inceput:P
  • VIPER

  • Mesaje scrise: 306
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Am inteles. Nu stiu insa ce au ei pe stoc... Daca vrei intreb luni si aici.
  • Christine_Dj

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Craiova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2005

  • Mesaj Privat
Chiar te-as ruga, daca poti face asta pentru mine.
Eu am gasit pe net de Di-BAS Si EREBUS la buc insa inca nu am apucat sa vb. eu stiu ca se dau si unele gratuitati in functie de dealerul de la care cumperi, adica unele bonusuri date de reprezentanta. mai e asa?
  • VIPER

  • Mesaje scrise: 306
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Da, teoretic mai este asa. Luni vorbesc si iti zic.
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Parerea mea e ca o parte din echipamentele prezentate aici sunt superflue... nu stiu daca merita luate la o masina din clasa "Corsa", oricum motorul ar fi bine sa fie cel de 1.2...
  • Christine_Dj

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Craiova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2005

  • Mesaj Privat
Merci!
  • kata

  • Mesaje scrise: 586
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2004

  • Mesaj Privat
@Christine_Dj: Daca vrei sa o iei de la Buc, de la Di-Bass, pot sa-ti dau o recomandare si sa ai si ceva avantaje. asta asha .. pentru clubberi Wink
detalii pe PM Cool
  • VIPER

  • Mesaje scrise: 306
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Well, asta incercam sa-i zic si eu, dar mai voalat... Acum ea alege...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR