Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • enzeru

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Am un Opel Astra G 2002 - disel si zilele astea am constatat ca am o pata sub rezervor la roata din spate dreapta ce miroase a motorina, am citit pe forum si am vazut ca a mai avut cineva problema asta cu un rezervor fisurat. La mine apare numai dupa ce merg, daca o las o zi sau doua se usuca, poate la fel sa fie rezervorul sau un cablu ceva ? Cat costa o interventie la ceva de genul asta ..aproximativ.
Stau foarte prost cu mecanica.

Ps: am constatat aceasta problema imediat dupa ce am facut plinul - inainte era nicio pata.
  • alre

  • Mesaje scrise: 1,660
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
1. posibil sa fie fisurata conducta care merge la rezervor(este predispusa la lovituri cauzate de pietrele antrenate de roata dreapta spate)
2. ai pus multa motorina? Adica ai pus pana in gura cum se spune? Daca da, atunci e posibil sa fi dat afara pe la supra plin.(cel mai probabil mai ales daca nu ai mers cu masina cativa kilometri dupa alimentare)
3. e spart rezervorul undeva in partea superioara(putin probabil) ca altfel era toata motorina pe jos.
Sigur este punctul 2 Smile
  • enzeru

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Sper sa fie punctul 2, am facut PLIN PLIN si am mers putin de la benzinarie pana acasa, a 2-a zi era o pata destul de mare sa zic lunga 30 cm, lata 20.....dupa am zis sa vad daca este de la mine si m-am mai plimbat putin cu masina...a 2-a oara pata a fost pe jumatate la prima.
  • alre

  • Mesaje scrise: 1,660
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Caz elucidat. Relax. Nu mai face asta altadata. Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR