Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • g300rg3

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2014

  • Mesaj Privat
gi0 a scris:Multumesc inca odata.
Doamna mea se va acomoda cu masina ,dar mai dureaza.Nu foloseste masina decat daca este necesar.
Am observat ca inca nu s-a adaptat si dupa modul de franare.Invatata cu dacia,cam baga piciorul in pedala uneori si cam bruscheaza.In general conduce bine,dar mai are nevoie de timp.Am observat ca, incercand sa tina motorul peste 2000-2200 turatii,zgomotul produs de acesta esta mai mare(cred ca este vorba de treptele a II-a si a III-a.Sub 2000 de ture am impresia ca motorul merge mai frumos in treptele inferioare.
Eu nu sunt sofer si ma feresc cat pot de tare sa o innebunesc de cap cand conduce,cum am vazut de altfel la unii prieteni ca fac cu sotiile lor.
Cu stima.


Exact asta simt si eu,ca sub 2000 masina merge mai frumos,o tin in 2000 in a 3 a si parca trage greu.... cat despre consum mai am putin si termin testul si este posibil sa fie acelasi sau mai prost de cand conduceam subturat,adica 6.8%. Sunt foarte debusolat cu treaba asta,inteleg ca trebuie mai turata,dar parca nu ii e bine motorului...
  • gi0

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2014 ?
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Da ,exact asa se intampla,sotia imi spune ca uneori nu trage motorul,tot incercand sa o tina turata.
Asa ca o las sa conduca cum crede ea mai bine.Fiind sofer,simte masina mai bine decat pasagerul,oricare ar fi el.
Cu stima.
  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR