Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • deleted-93144

  • Mesaje scrise: 266
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Am observat azi o chestie, scaunu de la sofer cand trag de manetuta aia sa il pliez pt a intra persoanele in spate doar se pliaza in schimb scaunu de la pasager daca trag de manetuta aia se pliaza pe fata plus ca se poate trage si in fata, nu trebuie sa trag de tija de sub scaun pt a muta scaunu in fata. La sofer oricat as trage de maneta aia doar se pliaza nu vrea deloc sa se traga si in fata cum face la pasager. Intrebare pentru colegi care au gtc-uri, la voi e la fel sau am eu mecanismul stricat? Daca o fi stricat are cineva idee cum se poate repara? Sad
Skip ads

  • sharky223

  • Mesaje scrise: 232
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2009 Z17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Daca tragi manerul si impingi spatarul in fata,cand o sa ajunga la capatul cursei o sa culiseze singur scaunul.
Atentie! Scaunul nu culiseaza(poti sa tragi de maner pana il rupi) daca spatarul nu este impins complet in fata.
  • deleted-93144

  • Mesaje scrise: 266
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Mai incerc odata azi si o sa ma asigur ca e impins la maxim scaunu sa vad daca se duce in fata.
  • dTi

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2007 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Salut la gtc-ul meu scaunele culiseaza fata-spate doar daca spatarul este complet pliat spre fata exact ce a spus si sharky223, insa eu am mai observat la scaunele mele dupa ce vrei sa duci scaunul la pozitia normala si spatarul apuca se se miste putin din pozitia de pliat se blocheaza cursa de culisare si spatarul revine la pozitia normala trebuie sa imping de ele de undeva de mai jos astfel incat sa nu misc pozitia de pliere.
Skip ads

  • deleted-93144

  • Mesaje scrise: 266
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Da din pacate oricat las impinge sa fie pliat la maxim nu se duce in fata deloc. O sa intreb luni pe baieti din service daca se poate face ceva sau e stricat mecanismul Sad
  • deleted-93144

  • Mesaje scrise: 266
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Am vorbit cu baieti de la service si mi.au spus ca e posibil ca aceasta sa nu fie pe scaunu de la sofer din cauza ca eu am deja 3 reglaje la scaun...pe inaltime, fata spate, si mai am o maneta care balanseaza tot scaunu mai pe fata sau mai pe spate. Trebuie sa mai sap mai adanc pana sa ma apuc sa il desfac sa nu o fac degeaba. Daca mai este cineva cu reglajele astea si poate sa imi spuna si mie daca si la ei face la fel ar fi minunat. Multam
  • sharky223

  • Mesaje scrise: 232
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2009 Z17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Aceleasi reglaje le am si eu.
  • deleted-93144

  • Mesaje scrise: 266
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Am inteles, o sa ma pun pe desfacut atunci sa vad ce o avea si daca pot sa il repar. Mersi de raspuns Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR