Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • patrik85

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Vectra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
va salut dragi opelisti incep prin a va spune ca cu ajutorul vostru si al acestui forum am invatat o multime de lucruri si am reusit sa fac multe la opelul meu
acum pentru ca folosind cautarea nu am gasit nimic mai aprofundat despre montarea oglinzilor electrice la o masina care a avut manuale.cer acum ajutorul vostru pentru ca vreau sa fac aceasta operatiune.tin sa va anunt ca opelul meu nu are nici cablarea in usi pt oglinzile electrice in schimb la sigurante este loc.daca cineva care a mai facut aceasta operatiune daca se pote sa ma ajute si pe mine cu informatii despre de unde se leaga toata instalatia pt oglinzi incepand de la fuzibile si pana la oglinzi.completez ca am deja oglinzile si butonul de comanda si ma intereseaza sa trag toata instalatia...
va multumesc anticipat si astept rasp voastre.
  • john3976

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2011

  • Mesaj Privat
teoretic la masinile cu oglinzi manuale nu exista fire trase pana in habitaclu asa ca munca usoara nu este si anume:trebuie schimbate firele din usi insa trebuie adaugate si fire pe mufele ce merg spre interior.Recomandat ar fi schimbarea acelor mufe de la usi insa intervii asupra instalatiei electrice sau munca de chinez batran sa adaugi pinii respectivi.Ca ajutor iti recomand tis-program ce iti afiseaza diagrama electrica a masinii cu sigurante si releele aferente.am vrut si eu sa schimb oglinzile insa am abandonat ideea ca e munca multa pentru un efect minor.daca ai curaj sa te apuci sa ne spui si noua cum ai reusit eventual fa un tutorial.eu am mai sch ac in climatronic si atunci era momentul sa schimb si oglinzile insa am omis treaba asta iar acum nu ma mai apuc sa desfac.
  • patrik85

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Vectra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
va salut din nou dragi opelisti vreau sa multumesc in primul rand colegului john pt raspunsul lui.
am reusit in sfarsit sa montez si oglinzi electrice pe opelul meu si vreau sa mentionez ca nu a fost asa de complicat chiar din contra a fost simplu deoarece mufele din stalpul masinii aveau deja pini respectivi pentru oglinzi electrice asa ca am schimbat instalatia din usi cu alta care avea si pt oglinzi am pus siguranta pe panou si surpriza functioneaza
asa ca pt cei care vor sa faca aceasta operatiune ii indrum ca prima data sa se uite in panoul de sigurante sa identifice care este locul pentru siguranta pt oglinzi si daca e utilizabila nu ramane decat sa schimbati inst din usi si sa montati oglinzile si totul va functiona
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR