Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Racire
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,481
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
@uta_claudiu
Nu cred ca se poate verifica, n-am auzit pe nimeni sa stie face asa ceva... Compresor A/C sh este loterie, adica sansele sunt ca la loterie sa fie ce trebuie...
Din experienta personala, singura varianta care merita luata in considerare(tinand cont de timpul si banii pe care risti sa-i pierzi) este cu piesa noua la service autorizat(cu garantie!), deh, nu e ieftin, dar daca confortul personal conteaza, asta face diferenta. Bineinteles ca e mult mai ieftin, sa mergi cu geamu(l)rile deschise ...
Skip ads

  • PNicolaeGabriel

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2019

  • Mesaj Privat

Salut grup am si eu o problema la opel 1.9 cdti. Nu merge Ac.ul dreapta 1.2.3. Merge doar in 4 problema este cã se arde mereu siguranța asta din imagine la un an am pus 3 sigurante ma poate ajuta cineva cu un sfat unde este problema sau ce este de fãcut? Poate reușesc cumva cu ajutorul vostru va mulțumesc
  • Acidutzu

  • Mesaje scrise: 365
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Verifica sa nu mearga greu electroventilatorul, daca este gripat ar putea solicita acea rezistenta.
Verifica sa nu ajunga apa de ploaie la acea rezistenta, rezitenta aia se incinge destul de tare si daca ajunge apa pe ea nu prea e de bine.
Incearca pe urmatoarea sa o pui pe original sau macar un producator mai de doamne ajuta.
  • PNicolaeGabriel

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2019

  • Mesaj Privat
Salut mersi pentru ajutor dar este in regula ?odatã ce am probat cu siguranța nouã fãrã sã o mai pun in locul ei sa scoatã fum siguranța? De mers merge treptele acu e ok doar ca scoate fum si nu am mai lãsat sã meargã. Mulțumesc asa sun nepricepuți 🤦‍♂️😁
Skip ads

  • gabimilo1

  • Mesaje scrise: 2,268
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Zafira 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2010

  • Mesaj Privat
salut
daca motorasul de la aeroterma merge greu iti va arde in continuare grupul acela de rezistente.

trebuie verificat cum ti-a zis colegul @Acidutzu, (lagarele de la motoras si carbunii, si sa se invirta usor la mina, sa nu frece de nimic)

daca e in regula ai mai putea verifica mufa care vine la rezistentele astea - sa nu fie oxidate contactele iar firele care vin in mufa sa faca bine contact acolo unde sint prinse in papuci (la sertizari).

e bine sa fie si grupul de rezistente fabricat de un producator cit de cit (multi pun tot felul de materiale acolo ca sa coste putin dar de tinut nu tin deloc).
  • Acidutzu

  • Mesaje scrise: 365
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Scuze, am confundat piesa aia cu cea de la electroventilatorul de la radiator.
Oricum cam tot ce am zis se aplica si la cea de la aeroterma.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Racire

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR