Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • mishu33

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Salut all , am si eu o intrebare pentru voi vreau sa fac un upgrade la cd 70navi + CID iar intrebare e urmatoarea : Din cate am citit pe internet navigatia merge doar cu CD-ul inauntru iar pe CD-uri am vazut ca este de obicei doar :
ROMANIA DETALIATA ( la nivel de SATE, COMUNE, ORASE MICI la strada si numar), Ungaria, Bulgaria, Croatia, Estonia, Letonia, Lituania, Polonia, Slovacia, Slovenia, Ucraina. Iar pe alt CD Austria , Elvetia pe alt CD Spania Italia . Intrebare este daca vreau sa merg de exemplu Romania - Austria cum fac pentru ca hartiile sunt pe 2 CD-uri diferite ? Sau exista pe internet undeva de copiat alte combinatii de harti pentru ca eu nu am vazut . Cineva sa ma lamureasca cum sta treaba ca nu as vrea sa dau undeva pe la 500 de euro pe upgrade doar ca sa am un display color .
Skip ads

  • alexx1402

  • Mesaje scrise: 1,753
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2017 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Iti iei DVD 90 si lei pui toate pe un disc (dvd), sau daca nu la iesirea din tara schimbi cd-ul
  • patrutalex

  • Mesaje scrise: 549
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2008 ZT19D
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Ori iei dvd 90 navi , sau ai la cd 70
Navi drumuri principale din europa si nu mai schimbi cd.
Contacteaza pe CristianTm !
  • deleted-95061

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Salutare,
Eu sunt in pregatiri pentru achizitionarea unui Astra H asa ca mai intreb pe aici pe acolo ce lucruri nu imi sunt clare.
Sa inteleg ca navigatia (CD70 sau DVD90 - acest model inca nu l-am vazut) merge doar atata timp cat este un CD/DVD cu hartile inserat intr-una dintre cele doua unitati optice? Iar discurile cu harti trebuiesc schimbate in cazul CD70 in functie de ce harti e nevoie?
Care este parerea voastra despre harti si softul de navigatie in general? Il puteti compara cu alte softuri de naviagatie (Garmin, Navigon, Google Maps,etc) ?
Multumesc!
Skip ads

  • AndrewBv

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Eu am cd70, si folosesc softul din 2013, este foarte ok, si bine detaliat; folosesc destul de des navi, si sunt foarte multumit.Navi functioneaza cu cd-ul in unitate.
  • deleted-95061

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2014

  • Mesaj Privat
AndrewBv, ai inclusiv Romania? Ca gasisem ceva discutii mai vechi in care se plangea lumea ca nu exista harti pentru Romania?
Stiu ca Navteq au avut un update major pentru Romania undeva prin 2011-2012 (nu mai retin exact) cand dimensiunea hartii (cel putin versiunea pentru Garmin) a crescut considerabil.
Banuiesc ca nu e chiar asa de deranjant sa schimbi CD-urile pentru ca nu calatoresti in strainatate decat ocazional.
  • AndrewBv

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Da. Doar Ro am. Este bine detaliata.
  • patrutalex

  • Mesaje scrise: 549
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2008 ZT19D
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Romania ii detaliata fff bine 98% si sate si comune
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR