Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • chiriac_cds

  • Mesaje scrise: 78
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2014

  • Mesaj Privat
Am un prieten care a fost la service sa curete galeria de admisie. Opel insignia motor 2 cdtdi. 16o cai. Model 2009.( acelasi model ca masina mea ) Spre surprinderea mea si a lui clapetele de la galerie lipseau ( toate 4) lui ii mai dadea overboost din cand in cand. ( tijele erau dar clapetele lipseau ?
-Ce erori poate avea din cauza ca nu are clapetele?
- ce pagube poate provoca masinii?
- cat ar costa o galerie de admisie?
( masina este la mana a doua si la galerie se vede ca a mai fost data jos si curatata, dar a curatat si clapetele cu ocazia asta Smile)
Skip ads

  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Depinde unde au ajuns clapetele. Cea mai des intalnita problema intr-o asemenea situatie, este 'belirea' turbinei. Intra in sectiunea Insignia si vezi acolo mai multe detalii.

Galeria nu trebuie schimbata, pentru ca e mai bine fara clapete........totusi sa fie lipsa toate 4 nu am auzit pana acum pe nimeni......poate cel care a dat jos galeria, a observat lipsa uneia si le-a scos pe celelalte.......

Bafta.
  • chiriac_cds

  • Mesaje scrise: 78
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2014

  • Mesaj Privat
Dale dracu , ca nu se rupeau toate. La el cum era depus jegu nu le avea de ceva vreme. Si galeria dupa urmele de pe suruburi a mai fost data jos. Eu ma gandesc ca au fost date jos cu un patent gen
  • chiriac_cds

  • Mesaje scrise: 78
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2014

  • Mesaj Privat
Adica tu zici ca fara clapete e mai bine sa inteleg ?
Skip ads

  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
E o problema des intalnita la Insignia pana in 2011, cand au pus pe noile motoare o galerie fara clapete. Sunt colegi care au desfacut galeria special sa scoata clapetele si masina merge fara probleme.
  • chiriac_cds

  • Mesaje scrise: 78
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2014

  • Mesaj Privat
Deci sa inteleg ca exagerarea mecanicilor ca nu sunt clapetele este din cauza ca vroiau si ei niste bani ? Ca au inceput ca trebuie schimbata galeria, ca se fute motorul si alte ordinarii. Asta a zis sa o curete si sa o monteze inapoi asa cum este ca nu il deranjeaza ( chiar daca sa gandit ca tre sa o schimbe dupa ce a auzit )
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR