Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • alin09

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2014

  • Mesaj Privat
Salut baieti,sunt nou pe acest forum,mi.am facut cont pentru a va cere si voua sfaturi in legatura cu martorul de bord check engine.
Am un opel astra G classic(2000 edition) an 2001,1.6 16 V ,cod motor z16xe cumparata acuma 3luni adusa din Germania de aprox 4luni,fostul proprietar a tinut.o.o luna la e .pana am cumparat.o eu cu 202mii km acm masina are 205mii km...reali... cand am luat.o i.am schimbat decat filtrul de ulei...la RAR a iesit bine cand am.inscris.o ...aici vroiam sa ajung cand am luat masina nu imi mai amintesc daca am luat.o sau nu cu martorul check engine aprins sau nu...de la service cand am.dus.o sa ii schimbe filtrul imi disparuse martorul de bord,numai statea aprins...toate bune pana aici...dupa ceva timp iar s.a aprins si de atunci tot caut raspunsuri ...mi s.a zis de la service ca sa merg mai turata cu ea peste 80 cu a 4a ca e si infundat catalizatorul.. am.incercat.tot nu dispare,unii sonda lambda ca trebuie schimbata...chestia e ca acm cateva zile m.a lasat bateria oroginala de la masin,am pus redresorul pe ea si a doua zi i.am dat o cheie am observat ca nu se mai aprinsese becul,numai aveam nici antige .in ea am completat.tot stins ramasese...acm vreo 5-6zile am iesit la o tura cu ea dupa ce i.am.pus baterie noua ... toate bune pana la o curba cand am schimbat dintr.a4 a in a 3a mi
a aparut brusc... sa va mai spun ca am o scurgetere de antigel pe la radiator...picura fix cum te uiti la numarul de inmatriculare fix sub Gr(de la Giurgiu)...sa va spun ca la inceput bagam benzina mai proasta sa zic asa cei de la service mi.au zis sa bag de 99 ca e infundat catalizatorul... v.am prezentat problemele de la care ar putea fii aprins check engine... va rog sa ma ajutati si pe mine cu un sfat,explicatie cei care cunosc... multumesc frumos si multa sanatate...va astept raspunsurile si pe mail la quasar_worthy_torment@yahoo.com
  • nicunicu

  • Mesaje scrise: 2,597
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2012

  • Mesaj Privat
alt topic deschis aiurea,cand problema este discutata si paradiscutata pe forum,incearca sa devii prieten cu functia----cauta orice---,sa stii ca este de mare ajutor
https://www.clubopel.com/rez...gine&sa=Cauta
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR