Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Racire
  • lalescu

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2010 1.4 XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Detin un opel astra j 1.4 xer benzina 100cp, an 2010,pierd antigel , inlocuit furtun de la pompa pana in borcan, inlocuit pompa apa + ganiturile , Mentionez ca am inlocuit cele mentionate mai sus dupa ce antigelul a fost la mimim,.Dupa ce am inlocuit am constata urmatoarele .Dupa aprox. 2000 km am pierdut foarte putin , aproape deloc , dar sunb rola unde se afla pompa dau cu degetul si este transpirat ( ANTIGEL ) , am fost la opel dar nu au gasit cauza , au bagat presiune dar nu gasesc deloc. Care ar putea fi cauza , cei de la opel au spus ca trebuie sa ajunga in spatele distributiei de lant unde se afla o garnitura care trebuie inlocuita, dar costa aprox. 1500 lei.
Pentru cei care au probleme asemnatoare sau alte cauze de ex. glisierele care trocane la denivelari si le-am inlocuit de 2 ori , ar trebui sa ne intalnim la opel sa-i luam la intrebari pentru ca este devina producatorul .Sunt din Timisoara si astept raspunsul pentru problema mentionata mai sus si poate ne intalnim la AUTOGLOBUS TIMISOARA.
  • lalescu

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2010 1.4 XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2014

  • Mesaj Privat
astazi am schimbat placute frana fata TRW , dar la montarea lor am intrebat mecanicul daca are sistemul de avertizare la uzarea lor si mi-a spus ca nu , detin un opel astra j 1.4 xer .
  • T.ion

  • Mesaje scrise: 3,454
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2014

  • Mesaj Privat
nu stiu ce sa zic verifica si radiatorul de racire si furtunele de pori... (mai sunt colegi de forum patiti.)
Este numai o parere de bebe.
  • mihai2017

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Sall am un opel astra h din 2008 , 85 kw mentionez ca am schimbat garnitura de chiuloasa am planat motorul pompa de apa vasul de expansiune cu buson si problema tot persista imi pierde pe la toate orificile asta cand e rece afara .va multumesc dak ma puteti ajuta
  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Buna dimineata ...se pare ca esti novice in ale masinilor ca ai scris numai aberatii....ce motorizare ai pentru inceput?,....motorul nu se planeaza.....iar pompa de apa vasul de expansiune cu buson...CE?Si restul .....?mai scrie inca 1 data dar te rugam sa intelegem si noi ca altfel nu te putem ajuta!Multumesc de intelegere!
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Racire

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR