Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • sbirlut

  • Mesaje scrise: 140
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 1997 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Salutari,

Din topicurile citite pe acest forum (nu le-am citit chiar pe toate Embarassed ) am vazut ca marea ajoritate a posesorilor de opel sunt nemultumiti de service-urile de la reprezenatnta / reprezentantele din orasul lor (singura reprezenatnta despre care am auzit lucruri bune este cea din ORADEA - cinste lor !). Exclamation Acestea fiind zise m-am gindit sa facem o scrisoare comuna a celor nemultumiti de prestatia service-urilor si sa o inaintam celor de la departamentul de relatii cu clientii de la Opel (ma refer la firma mama), reprezentatilor oficiali ai Opel in Romania, revistelor cu specific auto din Romania si totodata si celor care autorizeza service-urile Opel. Scrisoare va contine numele service-urilor incriminate ca sa nu acuzam de lipsa de profesinalism si pe cei care nu trebuie, de ex service Opel Oradea ... .
Ca sa nu se zica ca protestam doar de dragul de a protesta as ruga pe oricine a avut o experienta neplacuta la o reprezentanta Opel sau la un service autorizat Opel sa posteze aici si sa descrie ceea ce i s-a intimplat si totodata sa isi exprime parerea despre despre ideea cu scrisoarea.

Stefan

P.S. Poate ca nu o sa se schimbe radical politica service-urilor Opel din Romania dar macar e un semnal de alarma, iar daca nu o sa primim un raspuns o sa trimitem aceasi scrisoare (mail) saptamiinal pina primim un raspuns.
Skip ads

  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Fire-ar sa fie, un timisorean nemultumit de serviviul Opel de acolo... Crying or Very sad si eu care doream sa vin sa mai fac cate ceva la masina in RO, sa scap mai ieftin...
Nu voi vota in schimb, nu cred ca e relevant, aici service-ul Opel e bun, dar scump si se sta la coada la programare...
  • sandumbogdan

  • Mesaje scrise: 887
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Si aici e scump (relativ) si se programeaza la coada, dar problema e ca unele sunt si proaste ca bonus.
  • sbirlut

  • Mesaje scrise: 140
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 1997 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2005

  • Mesaj Privat
@ sorin666: incerca la service Opel din Oradea, eu am auzit lucruri bune despre ei.
Skip ads

  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Mersi mult de sfat, dar eu nu am drum acolo, daca tot ma duc, ma duc la neamuri... Wink
(de fapt... nu am fost in viata mea in Oradea, sorry... Embarassed )
  • YoYo_man

  • Mesaje scrise: 106
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2004

  • Mesaj Privat
despre service-ul din oradea se aude ca se aduc masini din tm si cj si alte judete sa se repare si apoi le duc repede inapoi si zic ca le-au reparat acolo. eu am un prieten din Buc care numai aici la Oradea a reusit sa repare un Vectra dupa ce il tinuse in service la Buc o luna fara sa stie aia ce are.

eu am fsot la ei si am fost foarte multumit...majoritatea mecanicilor au facut stagii de pregatire in strainatate si se stiu f bine
  • Cali...nV6

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Cluj-Napoca
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2004

  • Mesaj Privat
la Oradea ti-e mai mare dragul sa mergi la service . Eu stiam ca si aia de la Timisoara se pricep.


La Cluj am vrut sa stau langa masina sa vad cum o repara si m-am lovit de " Nu stati pe aici ca e sefu' si se supara" . Eu in veci nu mai calc pe acolo. Astia sustin sus si tare ca in occident nu stau clientii in incinta service-ului ...dar aici e Romania ..trebuie sa te asiguri ca nu "apar probleme" . La Cj au niste preturi la piese de te doare capu'.

La Oradea nu am mai fost demult ...nu a fost nevoie ... Oricum acolo o sa ma duc
  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
eu unul nu am avut contact cu un service opel pt ca mi-am rezolvat singur problemele. asa ca nu prea pot sa-mi dau cu presupusul. Nici nu stiu daca s-ar uita la una veche cum e a mea
Skip ads

  • sandumbogdan

  • Mesaje scrise: 887
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Eu vreau sa protestez in primul rand pt. ca nu te lasa sa stai in hala sa vezi care si ce repara si strica la masina proprie.
Atata timp cat angajatii de jos/muncitorii sunt incomopetenti si repara pe bajbaite, vreau sa vad ce se intampla.
Cand serviciile vor fi ca in occident la calitatea si seriozitatea muncii, voi lasa masina la ei, si ma intorc cand e gata, dar acuma nu am incredere in ei.
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2004

  • Mesaj Privat
[quote="arthurro"]eu unul nu am avut contact cu un service opel pt ca mi-am rezolvat singur problemele. asa ca nu prea pot sa-mi dau cu presupusul. Nici nu stiu daca s-ar uita la una veche cum e a mea[/quote]
subscriu
  • wtf

  • Mesaje scrise: 96
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Azi am fost la service in Oradea pt ca mi s'a aprins ledul de Engine Electronics. Nu am ce sa reprosez , totul a fost ieftin si eficient. Problema a fost de la A/C , era arsa siguranta respectiva.
Tester + schimbat siguranta , totul 600.000 lei.
  • VectraDTI

  • Mesaje scrise: 685
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Haideti sa va dau si eu o idee, pentru ca, credeti-ma acest protest nu va avea nici un rezultat.
Traim intr-o economie de piata si cea mai buna selectie o face chiar piata prin consumatorul final.
In ideea asta, eu propun sa se faca o lista de service-uri Opel la care sa se voteze de catre membrii (cei ce au avut o anumita relatie cu ele, evident) daca au fost multumiti sau nu de calitatea serviciilor lor.
In acest fel vom putea stii din experientele altora, daca e bine sa mergem la un service sau la altul, fara sa mai stam cu sufletul la gura, ca ducem in service un Opel si luam un Trabant (No offense to Trabant Owners). Deasemenea sa se evidentieze si cu pro-uri serviceurile care au prestat servicii de calitate. Cred ca ar fi o idee buna.
Eu de exemplu, pana acum am trecut doar prin Union (schimb bilete antiruliu+f.aer+becuri arse bord) si Erebus(schimb filtre+ulei). Probleme nu am avut nicaieri. Oricum, nici unul dintre cele 2 nu are angajati caracterizati de amabilitate in schimb s-au miscat f operativ. La Erebus sunt probleme cu programarea.
Skip ads

  • pattila

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Zafira 2001 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Mie imi pare bine ca sunteti multumiti de reprezentanta din Oradea, pentru ca lucrez aici si impreuna cu colegii mei incercam sa fiti multumiti si sa aveti incredere in reprezentate Laughing
  • sbirlut

  • Mesaje scrise: 140
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 1997 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Off topic : Pina acum se pre ca Oradea e singura reprezenatnta cu pareri pozitive - felicitari inca odata.
  • Cali...nV6

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Cluj-Napoca
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Attilla , buna treaba faceti!
Felicitari! Tineti-o tot asa .
  • Senator

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2004

  • Mesaj Privat
VectraDTI a scris:... credeti-ma acest protest nu va avea nici un rezultat...

Din pacate cam asa stau lucrurile in ultimul timp la Adam Opel AG... Mad

Am participat in urma cu ceva vreme la un protest ,adresat firmei mama,care a mobilizat peste 500 de persoane Shocked marea majoritate nemti. Firma a fost contactata prin toate mijloacele posibile mail (peste 500) , posta , telefonic , ba mai mult a fost implicata si redactia uneia din cele mai importante reviste auto din Europa.Rezultatul a fost in final ZERO , chiar daca in urma implicarii presei s-au facut anumite promisiuni de la cel mai inalt nivel. Crying or Very sad

Dupa parerea mea doar timpul va rezolva problema competentei service-urilor reprezentanta , angajatii lor se vor tria si vor invata meserie ... chiar si din greseli. Rolling Eyes
  • david

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Salutari,

inteleg ca sint nemultumiri legate de reteaua de service opel.
Hai sa latram la luna, poate apune.
sau hai sa fim mai precisi: problema masinii /service/nemultumire.
cred ca e mai usor sa arunci cu pietre decit sa le cari
  • fabian

  • Mesaje scrise: 78
  • Locatie: jerusalem
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Hi baietii !!!!
Stati linistiti fratilor !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mai sunt si late tari in care service-urile BAJBAIE sub capota Opelurilor.
Cei ce lucreaza in garaje nu sunt destul de instruiti si scolarizati de firma mama. Acesti muncitori trebuie sa scoata masina cat mai repede depe rampa
sa se intocmeasca factura si sa se incaseze banii. Ca tu ai primit sau nu in schimbul banilor ceva ,nu intereseaza pe nimeni.
Mai vii si saptamana viitoare ,alti bani alta distractie.
Intr-o discutie cu un reprezentant al GM in Orientul apropiat mi sa spus zambind :ca asta este ceiace am hotarat sa cumpar.
Apropo de ceiace spunea Senator . Obraznicia merge departe la aceasta firma GM.
Noua desteptilor nu ne ramane decat sa ne uitam in viitor la coreene si japoneze care au o fiabilitate demna de invidiat.
Are cineva alta parere???????? Cu stima tuturor Opelistilor ,Marcel
  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
mda... se cunoaste mentalitatea de roman... Orice se arunca in noi trebuie sa acceptam si sa inghitim in sec ca vezi doamne "asa fac si la altii" si trebuie sa ne consoleze chestia asta... Asta e argument ???. Daca cineva e nesimtit cu toata lumea trebuie sa acceptam asta si cu noi doar pentru ca asa e cu toata lumea ?

Ideal ar fi sa facem un protest general si sa NU se mai duca nimeni la nici o reprezentantza Opel (aici vorbesc de scara nationala nu doar de noi de pe forum). Ii lovim unde-i doare mai tare, la venit. Sau varianta 2 sa ne deschidem noi service-ul nostru, astfel incat "reprezentantele" sa ramana cu buza umflata ca au concurenta mult mai buna.

Dar... poate si eu sunt roman si stiu ca nu se poate realiza asa ceva...
  • VectraDTI

  • Mesaje scrise: 685
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Ma bag si eu, daca e sa o punem de un service...vorbesc la modul cel mai serios. In felul asta o sa stiu ca o sa am intotdeauna rezultatul dorit. Si pe deasupra mai platesc si c/v manoperei.... Razz
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Chestionar

Sunteti multumit de raportul pret caliate oferit de Service-ul Opel din orasul dumnevoastra ?
da 13%
nu 86%
506 voturi

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR