Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Antara
  • vlad_g

  • Mesaje scrise: 165
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Antara 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Misto. Crezi ca o sa gasesti cumparator ptr Touch? Cat speri sa iei pe el, ca sa mai amortizezi cheltuiala?
Skip ads

  • Giulestina

  • Mesaje scrise: 183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Antara 2014 Z22
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2012

  • Mesaj Privat
L-am dat deja unui vecin care are un Opel Corsa, s-a potrivit perfect (tot 2-DIN), pana si comenzile de pe volan functioneaza, este 100% compatibil. L-am dat la un pret de nimic...cu 5 milioane Smile
O sa fac si partea a doua la filmulet dar nu prea am cu ce filma, acum am filmat cu aparatul foto si e naspa rau calitatea, vreau sa va prezint detaliat tot ce stie sa faca aparatul, e un adevarat gadget, parca ridica valoarea masinii sincer.
  • gutab

  • Mesaje scrise: 291
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Antara 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Foarte fain. Si "dastept" . Sa-ti fie de folos. Si sa functioneze mii de ore fara reparatii...
  • Giulestina

  • Mesaje scrise: 183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Antara 2014 Z22
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2012

  • Mesaj Privat
La fel la toti va doresc!
Skip ads

  • vlad_g

  • Mesaje scrise: 165
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Antara 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Dupa un pic de butonare a sistemului Touch and Connect, cu harta Romaniei (2013), pot spune cateva pareri.
Harta nu mi s-a parut asa catastrofa, cum citisem anterior. Pentru Bucuresti e foarte detaliata si ptr alte cateva orase pe care le-am testat e ok.
Satele vad ca nu sunt doar pete de culoare pe un drum principal. Au un oarecare grad de detaliere a strazilor si, ce mi s-a parut extrem de interesant pentru viitor e ca de la un zoom mai mare in sus apar TOATE strazile desenate, chiar daca doar o parte sunt rutabile. Probabil la o versiune viitoare vor face si rutarea.
N-am incarcat inca poi utilizator, insa apar destule ale hartii. Dar asta se rezolva usor, din meniu, cu ajutorul unui stick usb.
Un avantaj mare al unui sistem integrat fata de navigatie pe telefon e ca iti stie permanent pozitia exacta si orientarea botului masinii, prin citirea datelor de la roti si volan. Testat in pasaj Victoria.
chestia asta e extrem de utila in afara tarii, unde sunt tunele si intersectii de drumuri in subteran. Sau langa cladiri inalte, unde nu ai semnal gps. In Lucerna, iGo pe mobil mi-a fost total inutil in subteran.

La minusuri pe primul loc e pozitia ecranului. Apoi faptul ca nu pot sterge un pct intermediar deja adaugat ( la planificare drum, nu am apucat sa vad ce face cand trec pe langa el in modul navigare). Aici e posibil totusi sa-mi fi scapat mie ceva.
Pret harta 732 lei ( nu si-au pus adaos). Din el am primit si 450 lei discount, contravaloarea unei reparatii de tinichgerie. Deci pret final 280 lei. Rezonabil ptr ce am primit.
Din pacate nu apare nicaieri specificat ceva legat de update-uri de harta, deci cred ca sunt tot contracost...
  • vlad_g

  • Mesaje scrise: 165
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Antara 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2014

  • Mesaj Privat
L.e: Se pare ca toate strazile sunt totusi rutabile. Unele nu apar cu nume.
  • gutab

  • Mesaje scrise: 291
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Antara 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Sa aveti un an nou mai mult decat fericit si cu multi km la bord. Cu sau fara GPS... Smile

Bine... de preferat cu..
  • vlad_g

  • Mesaje scrise: 165
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Antara 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Multi ani!
Skip ads

  • melon44

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Antara 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Daca stie cineva cum pot sa adaug POI-uri la sistemul touch and connect.
In Germania gps-ul de la OPEL nu mi-a gasit nici un magazin (Rewe, Aldi, Real etc.) in schimb mi-a indicat toate benzinariile si hotelurile,
  • vlad_g

  • Mesaje scrise: 165
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Antara 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Ai nevoie de un USB cu un fisier care sa contina respectivele POI.
Apoi folosesti meniul din touch and connect. Se cheama "upload user POI" sau ceva asemanator.
  • gutab

  • Mesaje scrise: 291
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Antara 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Stie cineva de ce ramane navigatia blocata pe "detectare automata a receptorului GPS" si ...atat. mai departe nu detecteaza satelitii
  • gutab

  • Mesaje scrise: 291
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Antara 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Am rezolvat. din sys.
Stie cineva cum si unde gasesc icoana pentru opel?
Skip ads

  • gutab

  • Mesaje scrise: 291
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Antara 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Daca va vine vreo idee sa cumparati navigatie dedicata NU apelati la www.dvd-navigatii.ro . In afara faptului ca tipul, Viorel, este total pe langa subiect, nu asigura garantie produsului, nu da factura, chitanta si certificat de conformitate. Iar despre partea cu suport tehnic, nu cred ca stie despre ce e vorba. In plus ceea ce prezinta pe site sunt informatii incorecte.
  • cmusat2000

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Timis
  • Masina: Antara 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Salutari tuturor,

Am zis ca din cand in cand, mai intru sa mai schimbam opinii.

Referitor la navigatie dedicata, eu am comandat la fosta Captiva de la edotec.ro (http://www.edotec.ro/opel-antara)
si pot spune ca servirea a fost ireprosabila.
Eu am avut noroc, produsul era pe stoc, am luat ultima bucata+camera marsarier. Dupa ce am plasat comanda, la circa 30 de minute am fost sunat de un tip sa confirm comanda, livrarea s-a facut a doua zi.
M-au intrebat daca doresc sa-mi asigure montajul, am zis da, iar in interiorul cutiei navigatiei intr-un plic am gasit, la livrare, adresa atelierului din TM unde se asigura montajul, data si ora la care eram programat.Totul am mers snur, m-am prezentat la data stabilita, masina a intrat direct la montaj, am asistat la toata operatiunea de montaj, am achitat serviciile si totul a fost foarte ok.

Am mai gasit si alt tip de navi dedicata la Antara, cu display in locul BC si cu inlocuirea inclusiv a unitatii din bord. Nu detin foarte multe informatii, puteti incerca prin link-ul urmator:
http://www.diycardvd.com/fo...ystem-p-1377.html

Toate cele bune.
  • gutab

  • Mesaje scrise: 291
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Antara 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Multumesc. Din nefericire este modelul ce l-am luat.WITSON W2-D9823L. Parte proasta este ca individul, Viorel, de pe www.dvd-navigatii.ro, nu mai raspunde la telefon si nu vrea sa asigure suportul tehnic. Sistemul are ceva bug-uri si nu le stiu rezolva. In plus la momentul achizitiei avea o descriere a produsului, pe site, care nu prea corespunde cu ce am primit.
ca sa nu mai spun ca nu vrea sa dea factura, certificat de conformitate si de garantie.
  • gutab

  • Mesaje scrise: 291
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Antara 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2009

  • Mesaj Privat
M-a incantat sistemul pt ca are ecranul montat la inaltimea ochilor si nu trebuie sa tot cobori privirea.
dar acum constat ca nu este compatibil 100% cu Antara 2014.
  • coba

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Antara 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2011

  • Mesaj Privat
A mai cumparat cineva de curand card-ul cu hartile touch & connect pentru Romania ? Ma intereseaza care mai sunt preturile.
  • florian v

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Antara 2014 Z22D1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2014

  • Mesaj Privat
vlad_g a scris:De ce oare navigatia primita (Touch & Connect) nu seamana deloc cu cea din poza?
Pozitia display-ului e in locul butoanelor sistemului audio din poza. Total de cacao si chiar cu oarece risc de accident, caci trebuie sa-ti iei privirea de la drum pentru a urmari harta.
Sincer am cam fost dezamagit, ma asteptam la asa ceva:



In alta ordine de idei, miercuri o sa primesc si eu cardul cu harta Romaniei. L-am primit la pretul de intrare (fara adaos) si suplimentar un discount de 100E (am avut o reparatie de tinichigerie de facut, pe care n-am mai platit-o). Deci vreo 50 E costul real al cardului.



Salut , sunt florian v spune-mi te rog cum pot cumpara si eu o astfel de harta pe card . Nu am sa inteleg niciodata cum un dealer poate sa vanda o navigatie de 800 euro fara harta tarii unde a fost comandata masina? In Germania cred ca a doua zi dealer-ul respectiv era desfiintat .
  • florian v

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Antara 2014 Z22D1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2014

  • Mesaj Privat
coba a scris:A mai cumparat cineva de curand card-ul cu hartile touch & connect pentru Romania ? Ma intereseaza care mai sunt preturile.



Am cumparat anul trecut in 2014 septembrie opel antara 2,2 -184 cp cu navi touch & conect fara harta romaniei , o manarie a dealeri-lor romani pt care cer intre 1000 si 1200 lei pentru o amarata de harta de parca ar fi a Pentagonului .
Astazi am verificat la Hyundai si Renault ( Tucson respectiv Kadjar ) iar dealerii acestor marci au ramas surprinsi , cum adica navi fara harta romaniei .Cand le-am spus ca de trei luni am ramas si fara scut m-au indrumat catre RAR pentru a reclama faptul ca masina nu corespunde standardelor inca din faza de garantie . Romanie , Romanie cu baietii tai " destepti " . Unul din dealer-ii Opel mi-a strigat ca nu exista nici-o legislatie care sa-i impuna sa-mi livreze navigatia cu harta Romaniei . Ba .... esti cu vaca ... pai eu cumpar masina cu navigatie cu tot in Romania . Chiar imi trebuie mie harta Gibraltarului ?
Ca sa nu mai spun ca dealerii nu au habar ce marfa vand . Si asta este valabil la toate marcile nu doar la Opel ! Daca am intrbat ce inseamna DPF m-au trimis sa intreb la service . Pai ... eu cumpar masina de la service ?
  • george kapy

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Antara
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2015

  • Mesaj Privat
inafara de port USB exista si alt loc pt card harta separat ?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Antara

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR