Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
  • catalin_trandafir

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Nov 2014

  • Mesaj Privat
buna seara!
sunt nou pe acest forum si pe langa intrebarea pe care o sa o adresez salut toti utilizatorii acestui forum.
detin un opel insignia model 2009 cutie manuala iar dupa o problema la timonerie si demontarea consolei din jurul schimbatorului m-am ales cu o problema la sistemul de navigatie.
mai exact in cotiera se afla un slot card SD/port USB/mufa auxiliar care a fost "jumulit" de niste baieti nu f atenti de la un service auto. ideea e ca dupa reconectarea acestuia sistemul navigatie nu mai recunoaste cardul cu hartile si nici mufa usb, ca si cum n-ar fi activ. am fost la service autorizat opel si mi s-a sugerat sa cumpar alt modul sau sa incerc cu un altul de la o alta insignia.
intrebarea mea este daca nu dupa reconectare trebuie resetat cumva ceva din softul masinii astfel incat sa fie iarasi recunoscut. sau poate trebuie decuplata o borna baterie chestie care n-am incercat inca de frica sa nu blochez casetofonul, sa imi trebuiasca pin la el dupa.
multumesc anticipat!
  • big_electro61

  • Mesaje scrise: 4,493
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Chiar ai casetofon in echipare,in 2012...?Sistemul audio,de regula, nu mai are cod,la generatiile noi.Este imperechiat cu masina.
  • catalin_trandafir

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Nov 2014

  • Mesaj Privat
este impropriu spus casetofon.. ma refeream la navigatie care include si partea de audio..
deoarece nu imi citeste cardul nu ma lasa sa accesez nici o functie de la navi.. ramand doar partea de audio..
  • majearu1986

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Buna ziua
Am un opel insignia din 2014 cu navigatie Navi 900 IntelliLink, dar as dori sa montez si o camera de marsarier pe ea. Se poate ?
Are conector dedicat aceasta navigatie? Multumesc
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR