Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • Kosmos

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2014

  • Mesaj Privat
Salutare, am si eu o nelamurire cu Vectra mea. De fiecare data cand incerc sa urc o panta mai abrupta si mai este si in curba, la iesirea din aceasta pierd puterea motorului. Imi scade pana la 2000 si daca incerc sa apas acceleratia raspunsul este intarziat. Trebuie sa apas pedala de ambreiaj si sa retrogradez. Are vreo legatura cu electronica masinii? Probleme cu relantiul nu am, in linie dreapta accelereaza foarte bine fara probleme nu merge in suturi.
  • mariustintea

  • Mesaje scrise: 626
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Meriva 2007 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Daca ai benzina putina in rezertor atunci se explica. O alta cauza poate fi faptul ca este mizerie in rezervor.
  • Kosmos

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2014

  • Mesaj Privat
Interesant, pai nu ar trebui sa fie partitionat rezervorul? In plus de asta, daca urc in linie dreapta nu are absolut nici o problema, trage fara probleme si nu se inneaca. Mizerie nu cred ca are ca merge foarte bine si la fel, nu se inneaca. Daca ar fi din cauza ca e putina benzina, ar fi vreo solutie pentru momentele cand am mai putin de 10 litri in rezervor sa nu se mai intample asa?
  • florin baltatescu

  • Mesaje scrise: 420
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 1996 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2011

  • Mesaj Privat
NU este patitionat, are doar un umar de 2 cm in jurul sorbului in care se duce benzina de pe retur, daca a fost umblat la pompa de benzina poate ca sorbul este ceva mai sus si in viraje (panta) nu mai trage benzina si prinde aer.
  • Kosmos

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2014

  • Mesaj Privat
Am inteles, o sa desfac atunci pompa de benzina sa vad exact care este problema?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR