Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C
  • papu84

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Tigra 2007 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2014

  • Mesaj Privat
salut. si-a achizitionat prietena mea un opel tigra twintop (nu cred ca gaseam raspuns la sectiunea tigra asa ca am postat aici pt ca este aceeasi chestie)

problema sunt comenzile pe volan. Butoanele de volum + - merg, dar butoanele de skip track nu functioneaza. Tin sa precizez ca daca apes pe sageata de langa ele imi intra in BC si atunci functioneaza sus jos deci ele practic isi fac treaba nu-s stricate. Cred ca problema este undeva in GID sau undeva in coding index ceva pentru ca mi se pare aiurea sa nu pot schimba melodiile. Aveti idee ce sa-i fac ? In schema imi arata ca sunt legate la GID, si de acolo pleaca CAN semnal la casetofon care este un CD30 mp3. Vreun sfat?
  • liviu2004

  • Mesaje scrise: 2,323
  • Locatie: Galati
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2005

  • Mesaj Privat
cd30 mp3 e cel original al masinii? In gid se selecteaza la programare ce head unit ai. poate asta o fi buba.
  • papu84

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Tigra 2007 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2014

  • Mesaj Privat
Eu cred ca e cel al masinii desi e posibil sa fii fost schimbat... O sa incerc cu opcom sa vad acolo ce-i setat... posibil sa fie si asta problema. Incerc acum si te anunt ...
  • papu84

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Tigra 2007 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2014

  • Mesaj Privat
am incercat cu opcom dar nimic... nu am codari/adaptari pe modulul GID... sa incerc cu tech..
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR