Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • denny_the_one

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2011

  • Mesaj Privat
eu am pe consola acest buton DDS .. ce vroiam sa intreb se poate activa vre-o monitorizare a presiune in timp real cu informatii pe CID adica gen unde ai RANGE etc .. sau eu stiu am citit ceva la vectra ..?
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Sistemul DDS nu afiseaza presiunea in pneuri niciunde, doar sistemul TPMS -Tyre Pressure Monitoring System (foarte rar si foarte scump).

CristianTM.
  • denny_the_one

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2011

  • Mesaj Privat
bun si de unde as putea sti daca am acest sistem pe masina si daca exista pe astra h ? nu am inca activat BC
  • Sailas

  • Mesaje scrise: 473
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Pai ... depinde daca ai buton de DDS in bor - de ce tip de display ai ( CID sau GID ) - cand apesi pe BC ar trebui ( daca tot spui ca nu ai BC activat ) sa iti apara Trip si Tyres

Ceva gen ca in poza atasata.

  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Eu am buton de DDS si nu imi apare chestia respectiva in bc. Am si activat-o la un momentdat dar neavand TPMS nu imi arata presiunea.
Parerea mea personala: DDS este inutil.
Ce face acest DDS? Iti indica in bord daca o roata a inceput sa piarda aer (nu precizeaza care roata logic), dar pana si mama isi da seama cand are un cui infipt intr-o anvelopa... este o optiune de cacao si scumpa; as fi preferat TPMS care este mult mai util, chit ca este o optiune la care nu i-as simti lipsa. As prefera ca masina sa fi avut buton sport care sa decupleze esp-ul la nevoie cu o eventuala remapare pe buton.
PS: se poate programa pe butonul de DDS softul pentru buton sport iar "magicul" DDS sa se stearga?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR