Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D
  • spectrus7

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2011 Z13DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor!

Sunt nou pe aici si ma bucur foarte mult ca exista un asemenea forum.
Tocmai am cumparat un Opel Corsa 1.3 CDTI Ecoflex (e din 2011, modelul Auto Start/Stop) si m-am indragostit de el! Inca nu am apucat sa-i fac poze, dar voi incerca in weekend-ul asta sa v-o prezint mai detaliat daca am timp.

Intrebarea mea e urmatoarea: are careva idee daca am de unde sa fac rost de harti pentru navigatie cu Romania sau Europa de Est? Este modelul cu touchscreen in mijlocul consolei, cu hartile actuale (cam toata Europa centrala, deja la Ungaria sunt doar vreo 2-3 autostrazi si Romania zero) pe card microSD. La reprezentanta din Timisoara mi-au spus ca nu au pentru modelele astea, sa incerc pe internet. Am cautat si pe internet, dar nu am gasit (pe site-ul opel.de nu au harti pentru Corsa mai nou de 2010 de exemplu).

Consola este ca si cea din poza

Skip ads

  • Tiaz

  • Mesaje scrise: 1,069
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z 17 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2009

  • Mesaj Privat
C ai tu acolo e un sistem after-market. Verifica cine la produs si intra pe pagina de web a lor, poate reuseati sa faci niste update-uri
  • spectrus7

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2011 Z13DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Merci de raspuns, nu e after-market, e dotare optionala la modelele de dupa 2010. E din fabrica.
  • Tiaz

  • Mesaje scrise: 1,069
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z 17 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Scuze. M-am grabit cu raspunsul. Incearca un cd sau dvd cu navigatia de RO. Ai un topic dedicat pe forum. Sigur colegii te vor ajuta cu un link de unde poti lua hartile. In cazul in care nu merg pune-i o intrebare colegului @CristianTM. Il gasesti in topicul de publicitate.
Succes
Skip ads

  • spectrus7

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2011 Z13DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Merci mult!
  • lorddarq

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2013

  • Mesaj Privat
M-am uitat si eu pe forum si m-am lamurit beton.

1. Nu exista imagine de SD card pentru Romania si tarile est-europene pe net. Le-o fi fost lene la bulgari sa faca si un roman care sa cumpere cardul si sa-l dea si altora, e o aberatie. Decat sa imparta mai bine isi taie un picior.
2. Se vehiculeaza o idee tembela cum ca criptarea de pe card ar opri copierea. Corect. Doar ca daca tu pui o imagine de card pe un SD-card obisnuit ii faci o imagine 1:1 cu absolut tot ce e pe card. Inclusiv criptarea. Ca si cand ai face imaginea unui CD. Daca SD-cardul ala original n-are o piese mecanica sau electronica sa-l diferentieze de un SD-card obsinuit, se poate clona lejer.
In plus, azi am facut o imagine de SD-card cu toate hartile europei (mai putin RO). Momentan caut un tracker sa urc torentul ca sa beneficieze si altii. Ca deh, sunt un zgarcit.
3. Card-ul ala costa intre 800-900 lei de la reprezentanta. ceea ce se traduce fix prin cat costa un sistem CD70 pe care unii membrii incearca sa-l vanda altora ca alternativa viabila. Romania, ce sa mai...
4. Doar pt ro, e mai ieftin sa iei un sistem de navigatie nou nout, pui in masina si il updatezi cand vrea muschiu tau, si cand iesi, treci pe cel de pe masina, daca esti in situatia mea si iti lipsesc doar hartile romanesti.

Las asta aici in caz mai dau si altii de betesigul asta.

Noapte buna!
PS: Scuzati typo-urile.
  • iepurasul_stresat

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Corsa 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2016

  • Mesaj Privat
Salutare, ce aati mai reusit? Am gasit pe internet niste harti cu europa de est, sa le pun pe card sa vad daca sistemul le recunoaste..
Daca merge, am sa incarc acei 4GB aci. Surprised
  • spectrus7

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2011 Z13DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Eu nu mi-am mai bãtut capul deloc, dar ar fi interesant sã reușești ceva Smile
  • ropo

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Grandland X 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jul 2018

  • Mesaj Privat
A mai gasit cineva harti ? am un Corsa fix acelasi model (alta motorizare). Nu gasesc harti deloc ?!
  • danikon

  • Mesaje scrise: 432
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Corsa 2008 z13tdj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Cine vinde navigatia opel touch& conect ofer la schimb cd30mp3 +diferenta.Nu ma intereseaza daca are harti
  • RLiviuBelciug

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2023

  • Mesaj Privat
Am vrut hãrti România. Canci!
M-am resemnat si folosesc waze..
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR