Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...
  • Shellshock

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Nope...wtf cat ar trebui sa consume un 3 diesel urban? 20%? totusi este diesel de 3 l cu circa 180cp...nu de 260cp cat poate avea intr-adevar un Touareg
Pe distanta de 212 km 90% urban am consum de 10.2%
Skip ads

  • arachnid

  • Mesaje scrise: 391
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 2006 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2010

  • Mesaj Privat
...si eu ma steptam la un consum mai mare! Opel Antara 2 diesel , 150 cp consuma 15 urban
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Shellshock a scris:
Pe distanta de 212 km 90% urban am consum de 10.2%


Pai esti profesor la un consum de asta, desi imi e foarte greu sa cred dar.......
  • Shellshock

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Eu cam schimb pe la 2500rpm
Intr-adevar daca nu am nevoie, mai tot timpul merg mai batraneste sa zic
Skip ads

  • raculea

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 2004 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2012

  • Mesaj Privat
hog33 a scris:Azi am avut placerea sau neplacerea sa ma urc intr-un passat 2011 - 2.0 asemenea cu insignia mea.2011... Trec direct la finalul povestii si ma felicit ca nu am ales passat atunci cand am cumparat insignia !
Passatul este mult mai ingust ca spatiu masurat de la usa stanga la usa dreapta, bordul vine peste sofer apasator spre deosebire de insignia unde bordul creeaza o stare de confort prin dimensiunile lui foarte mari si distanta mare pana la baza parbrizului. La inaltimea mea de 1.81 passatul are un plafon mai coborat, atingeam cu parul plafonul ! Scaunele din passat net inferioare Insigniei.

Data viitoare am sa-l iau si la un test on road.....oricum nu ma astept la minuni...


Eu am 1.82 si nici vorba sa ating cu paru' / capu' plafonul , poate ca merg eu cu scaunul la podea iar tu il aveai inaltat . Cat despre latimea dintre portiere e adevarat , ma cam atingeam cu pasagerul de pe locul din dreapta (deveneam cam intimi , am avut un deja vu numit 1310 Smile) hihihi ) + ca folosesc portiera ca si cotiera Smile) , treaba asta nu-mi displace . La ruliu cum ti s-a parut in comparatie cu insignia ? Cu insignia ai avut probleme ? excluzand consumabilele ? , intreb caci nu sunt fanu' nimanui . Cat despre scaune ... ce sa zic ? dupa circa 900 - 1000 km pe zi nu ma simteam obosit cat despre dureri de spate nici nu se punea problema . La astra G m-a luat junghiul de mijloc de multe ori in 50 de km , un junghi de respiram cu greu ca ala micu' Smile . Ideea e ca passatul mi s-a parut salteaua dormeo Smile) . Nu te contrazic , posibil in insignia sa fie si mai bine , sa te ia somnul nu alta .
  • Shellshock

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Spatiul din portiera in portiera pe locurile din fata oficial Passat B7 1467. Insignia 1402
Deci ceea ce spui tu inseamna ca Insignia a reusit sa rupa legile fizicii si sa treaca peste cei 65 si chiar sa mai adauge ca sa fie peste passat
Deci ne cerem scuze daca tratam opinia ta drept altceva decat adevar.
In passat am stat si eu, intr-adevar passat b8 (dar nu e mare branza de diferenta) , nu am avut probleme cu latimea, cu inaltimea, cu bordul care vine peste tine....ca la un cutremur..doamne fereste cum de nu au murit oameni pana acuma.
Dau dreptate colegului de mai sus
  • vizitator

  • Mesaje scrise: 185
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Vad ca nu a mai scris nimeni pe aici de mult, insa spun si parerea mea: spatiul interior e mai bine proportionat la Passat, e bine gandit, nu ai senzatie de inghesuit sau plafon jos.
In schimb la Insignia este clar ca plafonul (mai bine partea dinspre parbriz a plafonului) este prea jos, ma apasa la cap, dand senzatia de claustrofobie, Am lasat scaunul in pozitia cea mai de jos, si tot aveam aceasta senzatie de spatiu mic (am 1.82m inaltime).
In schimb scaunele de la Insignia nu pot fi intrecute la confort, Sunt singurele scaune de la masinile germane care sunt certificate de Aktion Gesunder Rücken (AGR), o asociatie germana a expertilor in ergonomie. Deci, este exclus sa te doara spatele in Insignia (insa si cele de Passat sunt f bune, au suport lombar reglabil, se poate merge ore in sir fara dureri de spate).
Recunosc ca scaunele de la Astra G si Corsa scaunele sunt dezastru....uneori in Corsa ma doare spatele si dupa o ora de condus.
  • alexxxl

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2016

  • Mesaj Privat
dupa scandalu cu cu poluarea deabea astept sa vad cum insignia i-a fata la pasat
m-am saturat sa tot vad la televizor toti ministri si toti parlamentari cum umbla numai cu pasaturi si cu tuareguri de zici ca alta masina nu mai exista pe lumea asta
Skip ads

  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Nu ai sa vezi acest lucru...Passat-ul este considerat de la bun inceput o masina business...
  • alexxxl

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2016

  • Mesaj Privat
daca pasatu e busines atunci insignia ce e?
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Nu stim...lumineaza-ne...
  • vizitator

  • Mesaje scrise: 185
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2011

  • Mesaj Privat
alexxxl a scris:dupa scandalu cu cu poluarea deabea astept sa vad cum insignia i-a fata la pasat

Pe unde scrii, faci greseli de ortografie (ultimele greseli le-am observat in posturile de la Astra K).
Corect se scrie ,,Insignia ia fata" si nu ,,Insignia i-a fata".
Skip ads

  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Sunt curios daca a incercat sa "urce" pe bancheta din spate, fara sa atinga cu capul "ceva"..., poate o fi scund, de statura....
  • Sorin_im

  • Mesaje scrise: 327
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia OPC 2009 A28NER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2015

  • Mesaj Privat
Nazdravanilor Smile)), ce faceti voi pe bancheta din spate si in ce pozitie ?
  • lbanias

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2009 A20NHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Pina in 1.80 copii, dupa 1.90 admiratul panoramei! Asta daca are trapa...
  • Kamob

  • Mesaje scrise: 864
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Eu am 1,90m inaltime si nu m-am accidentat la caciula nici in spate, nici la volan... hai, lasati-o cu "e proasta ca nu ai loc la cap", ca nu e nici relevant, nici nu am vazut pe careva sa conduca de pe locurile din spate (mai putin soacra-mea, dar nu se pune Twisted Evil ).

Passat... off, e buna dar... Insignia e rea, dar... Asa ca mi-am luat Insignia. Laughing
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Inseamna ca ai bancheta mai moale.... Laughing

Wink
  • Kamob

  • Mesaje scrise: 864
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Bancheta ca bancheta, da' uite aici consum:
http://www.youtube.com/watch?v=Q-m9WTYeBKA
Smile
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Esti constient ca un F30 320D in aceleasi conditii ia cu 2 litri mai putin? Laughing
  • Kamob

  • Mesaje scrise: 864
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Esti constient ca am 1.7 tone si 4x4? Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR