Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • arachnid

  • Mesaje scrise: 391
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 2006 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Mult!...dar ce mai conteaza...importanta este satisfactia!
Skip ads

  • cristi_ilie

  • Mesaje scrise: 300
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2012 A17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Ca si manopera a fost super pret avand in vedere montajul si faptul ca datorita carligului de remorcare montat nu de mine ci asa am cumparat masina, dar acesta avand un modul can-bus deci fiind un montaj cat de cat profesional al carligului,datorita lui cei de la reprezentanta nu au putut de prima data sa codeze sistemul meu navi 900,dar ulterior au rezolvat cu brio operatiunea.Si pentru niste carcotasi care privesc din umbra discutiile pe acest forum vreau sa SUBLINIEZ ca nu am adresat nici un cuvant jicnitor cu referire la reprezentanta opel-Focsani ci vreau sa mentionez ca ei si-au facut treaba cum trebuie si mai ales ca mi-au cerut un pret pe manopera la care siuncer nu speram .Asa ca inca o data felicitari pentru cei care m-au ajutat la realizarea acestui 'proiect'.
  • relu velea

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2015

  • Mesaj Privat
Poate ma ajutati si pe mn sa ma indrumati unde sa merg pentru codul ala pt navi 900 sa pot folosi si eu pt marsalier eu am deja senzori montati din fabrica si poate scap sa nu mai iau interfata.Va multumesc si astept raspunsul dvs
  • mijey

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jul 2016

  • Mesaj Privat
[salutare cristi imi dai si mie o mana de ajutor? vreau si eu sa fac pasii urmati de tine.
Multumesc
Skip ads

  • cristi_ilie

  • Mesaje scrise: 300
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2012 A17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2007

  • Mesaj Privat
mergi la reprezentanta si acolo gasesti solutia
  • mijey

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jul 2016

  • Mesaj Privat
ma interesa camera de marsarier de unde ai achizitionat-o,pentru activare cod merg la Opel. Multumesc
  • andreih89

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2016

  • Mesaj Privat
Salut,
De exemplu la a mea cand bag in masarier se schimba ecranul in "CAM" ca si cum as avea camera numai ca e negru Smile
Credeti ca ar mai trebui sa ii fac ceva inafara de a ii monta o camera?
  • cristi_ilie

  • Mesaje scrise: 300
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2012 A17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Posibil sa fi avut camera si cineva sa o fi dat-o jos.Daca e unitate originala ,inseamna ca a fost decodata dar cel mai simplu vezi in configurarile unotatii media.Daca gasesti acolo camera inseaman ca doar trebuie montata.Atentie insa ca merge doar cu camera original nu chinezisme.Si la montat nu e chiar simplu.Eu am montat-o in reprezentanta si merge perfect chiar de mare ajutor mai ales noaptea.Succes!
Skip ads

  • andreih89

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2016

  • Mesaj Privat
Din ce am inteles nu ar fi unitatea originala, ar fi ceva aftermarket.
  • Alexandru074

  • Mesaje scrise: 836
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Insignia 2014 A20DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2017

  • Mesaj Privat
cristi_ilie a scris:Ca si manopera a fost super pret avand in vedere montajul si faptul ca datorita carligului de remorcare montat nu de mine ci asa am cumparat masina, dar acesta avand un modul can-bus deci fiind un montaj cat de cat profesional al carligului,datorita lui cei de la reprezentanta nu au putut de prima data sa codeze sistemul meu navi 900,dar ulterior au rezolvat cu brio operatiunea.Si pentru niste carcotasi care privesc din umbra discutiile pe acest forum vreau sa SUBLINIEZ ca nu am adresat nici un cuvant jicnitor cu referire la reprezentanta opel-Focsani ci vreau sa mentionez ca ei si-au facut treaba cum trebuie si mai ales ca mi-au cerut un pret pe manopera la care siuncer nu speram .Asa ca inca o data felicitari pentru cei care m-au ajutat la realizarea acestui 'proiect'.

Salut stii cumva daca merge si pe cd 600 ?
  • MFioravanti

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2020

  • Mesaj Privat
cristi_ilie a scris:Am gasit ceva piese pe origine si acum trebuie sa gasecs un pret mai convenabil!


salut, te pot întreba de unde ai cumpãrat camera originalã opel? O caut peste tot, dar nu o gãsesc. puteti posta linkul site-ului de unde l-ati obtinut? multumesc
  • albundys

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y 20 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Pentru astra k 2018 stie cineva cum montezi camera de marșarier la navi. Si nu va suparati pe mine dar daca suntem pe acest forum suntem sa ne ajutam si sa publicam tot fara pm. Daca nu vrei sa publici nu mai intri pe forum. Inca odata nu va suparati dar astra cred eu ca inseamna sa publici sau sa gasesti raspuns pe forum. Sa ne ajutam cu solutii gasite de noi fara a mai merge la service. Multumesc anticipat
Skip ads

  • ToX

  • Mesaje scrise: 1,300
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra OPC 2013 A20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Pt camera retrofit, ai nevoie de piesa originala (camera), posibil ceva cablaje de schimbat / tras , si codarea la reprezentanta, pt ca ai nevoie de cod VCI , doar acolo se poate face SPS programming la masinile incepand cu 2012, nu mai poti cu tech2/mdi offline la "baieti".
Dupa ce identifici unde sta camera originala pe o astra K care deja o are din fabrica, trebuie sa investighezi daca, cablajul masinii tale are si firele pt camera deja trase, altfel va trebui sa le instalezi tu.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR