Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • Danescu

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Vectra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2011

  • Mesaj Privat
Astazi am facut un drum de 150 km, 20 a fost doar de urcat sa zic asa... masina s-a comportat groaznic;
Nu tragea bine...am urcat numai cu a 2-a...nu trecea de 2500 rpm..si imi aparea si martorul de ENGINE...
Am tras pe dreapta, s-a mai racit motorul apoi si-a mai revenit putin...
Mentionez ca nu trece de 4000 rpm daca o accelerez pe loc..
Modelul meu este un 2.0 82cp..
Chiar nu stiu ce are, motorina numai de la Rompetrol..
Va rog ajutati-ma... Sad
Skip ads

  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Verifica circuitul de vacum.
Spune ce cod de eroare ai.
  • Tebuie Ovidiu

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Arad
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Va sault dragi opelisti. am si eu o problema...am o vectra b1 1997, usa dreapta spate nu se mai blocheaza si nici nu se deblocheaza decat manual. am crezut ca e motorasul din usa si am cumparat altul original de pe o alta vectra din dezmembrari si tot degeaba iar din cauza asta nu mai functioneaza nici telecomanda ca cica are cv senzor in modulul central, care nu premite blocarea sau deblocarea daca o usa nu functioneaza, va rog daca sa mai confruntat cineva cu problema asta spuneti-mi pot sa o rezolv eu sau trebuie sa o duc la un electrician? multumesc mult. stima....
  • radu.preda

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1997 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2013

  • Mesaj Privat
Este posibil sa fi cumparat un motoras defect. Motorasul are 2 pini tata care intra in 2mufe mama si din cauza batranetii pinii nu mai fac contact. Eu am spart plasticul de pe langa motoras si am mai apropiat pinii. La mine din 6 motorase mergeau 2, acum merg toate Smile
Daca ai schimbat bateria sau ai scos borna atunci telecomanda trebuie imperecheata iar cu masina. Cu Op-com se rezolva in 1min.
Sper sa te fi putut ajuta cu ceva.
Skip ads

  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Tebuie Ovidiu a scris:Va sault dragi opelisti. am si eu o problema...am o vectra b1 1997, usa dreapta spate nu se mai blocheaza si nici nu se deblocheaza decat manual. am crezut ca e motorasul din usa si am cumparat altul original de pe o alta vectra din dezmembrari si tot degeaba iar din cauza asta nu mai functioneaza nici telecomanda ca cica are cv senzor in modulul central, care nu premite blocarea sau deblocarea daca o usa nu functioneaza, va rog daca sa mai confruntat cineva cu problema asta spuneti-mi pot sa o rezolv eu sau trebuie sa o duc la un electrician? multumesc mult. stima....

Daca motorasul e bun, ai fire intrerupte in usa sau in mansonul de cauciuc dintr stalp si usa.
  • sandor406

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 2000 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Danescu a scris:Astazi am facut un drum de 150 km, 20 a fost doar de urcat sa zic asa... masina s-a comportat groaznic;
Nu tragea bine...am urcat numai cu a 2-a...nu trecea de 2500 rpm..si imi aparea si martorul de ENGINE...
Am tras pe dreapta, s-a mai racit motorul apoi si-a mai revenit putin...
Mentionez ca nu trece de 4000 rpm daca o accelerez pe loc..
Modelul meu este un 2.0 82cp..
Chiar nu stiu ce are, motorina numai de la Rompetrol..
Va rog ajutati-ma... Sad

salut, ai rezolvat problema?sunt curios ce problema avea....
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR