Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • andrei11

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2015

  • Mesaj Privat
Masina a fost cumparata acum o saptamana opel astra g 2002 z18xe...am schimbat distributie filtre si termostat pana aici totu' ok...intre 1500-2100 de turatii cateodata imi intrerupea ca si cum mergea in 3 iar cand facea 2-3 ori consecutiv inganarea asta mi se aprindea checku..si incepea sa mearga foarte prost..in turatii nu intrerupea deloc niciodata....am schimbat bujiile bobina ( care era coapta la pistonu' 4 ) dupa toate am sperat sa mearga...dar surpriza face la fel...senzoru' de la axele cu came are firele ciuruite dar de recunoscut in recunoaste (cel de jos cu care comunica il citeste testeru si e in parametri) l-am comandat luni vine...pe tester la debitmetru pe loc imi arata valoarea 9 la relantii si am inteles ca ar trebuii sa fie 12..niste sfaturi ? P.S. am avut si sonda lambda care am schimbat-o si pe aia..pai prima oara am avut sonda lambda doar eroarea asta am schimbat-o pe urma nu am mai avut nici o eroare...dupa ceva mers mi-a aparut misfire pe pistonu' 2, 4 am schimbat bujiile a mers ce a mers pe urma mi-a dat misfire pe pistonu 4 dupa care am schimbat si bobina si mi-a dat misfire pe pistonu 1 si 3 de data asta...apoi knockout sau ceva de genu sper ca am spus bine pe toate pistoanele Smile) codurile la erori nu le stiu dar asta scria..am curatata si injectoarele am uitat sa spun si asta...am nevoie de niste indrumari..
  • vasi123

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2014

  • Mesaj Privat
Bine ai venit.inainte de a schimba distributia cum mergea masina.
  • andrei11

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2015

  • Mesaj Privat
de inganat tot asa facea dar nu mi s-a aprins check-ul pt ca am mers 2 km si i-am schimbat distributia...distributia a fost verificata din nou aseara daca esti pusa la punct si toate cele..
  • vasi123

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2014

  • Mesaj Privat
Pune codurile de eroare,astfel nimeni nu poate sa te ajute.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR