Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • tony67ro

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2015

  • Mesaj Privat
cldmarinescu a scris:Asteapta pana gasesti macar un 1.6 de 115 cp.


Asa ma gandeam si eu dar aparuse unainteresanta dar cu motor de 1.4. Din cate am citit, motorul de 1.4 are distributia pe lant. Asa e?
Skip ads

  • viorel2123

  • Mesaje scrise: 131
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Da.
  • Astra Tielt

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Salut,chiar ieri am fost la reprezentata Opel,am detinut un Astra J din 2011 pana in 2013,apoi am avut nevoie de portbagaj mai mare(venit bebe si carucior,si multe "alea-alea"),si am luat o Insignia pe care o am si azi,dar ieri am fost la Opel si peste o saptamana iau de la ei un Astra Sedan Cosmo(copilul e mai mare si gata carucior si "alea-alea"),in urmatoarele conditii: Insignia an 2011 iulie si 80.000 km,motor 130cp(evaluat Opel la 12000 € model Edition,si iau Astra Sedan an 2014 aprilie si 15.000km motor 110cp la 16.500 model Cosmo. Deci am redus putin din spatiu dar am reinnoit varsta si km. Am fost f multulit si de primul J si de Insignia cu mentiunea ca nu merg cu niciunele mai mult de 100.000km! Apoi incep sa "pape" bani.
  • mstcrstn

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Salut. Asta este primul meu post pe acest forum si am nevoie de ajutorul vostru. Sunt in cautarea unui sh in jurul a 8000 euro, benzina. In cautarile mele am gasit urmatoarea masina: http://olx.ro/oferta/opel-a....html#25c1d485d3.
M-am intalnit cu proprietarul si totul este asa cum spune el, masina foarte ingrijita, a fost la recall-uri (nu stiu exact care), de abia a facut revizia si mai are garantie pana in iunie anul acesta.
Inca nu am mers cu masina, intentionam sa fac asta astazi. Dar, citind putin pe aici pe forum, am inceput sa am dubii in privinta modelului astra j. Cam multe probleme de fiabilitate si cam multi utilizatori care se declara nemultumiti. Am retinut problema cu etrierii, cutia de viteze, cred ca sunt mai multe, dar nu am avut timp sa citesc tot.
Un sfat sincer, merita investitia sau am sanse foarte mari sa petrec mult timp pe acest forum in sectiunile cu probleme si apoi la service? Ar mai trebui sa precizez ca am anumite relatii cu Opel Radacini si cred ca ar fi posibil sa duc masina la ei inainte sa iasa din garantie si sa imi schimbe piesele care dau semne de oboseala sau prezinta probleme de fabricatie. Acest lucru ma mai tine in cursa.
Ca o comparatie, am gasit si o mazda 3. La mai putini bani, dar are nevoie de investitii mici in caroserie, e putin mai slab dotata si mai putini cai: http://www.autovit.ro/mazda-3-C36340632.html In schimb mazda 3 stiu ca e apreciata pentru fiabilitate si nici pe forum nu este prea mare zgomot.
Sfaturi ceva?
Skip ads

  • Astra Tielt

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Salut,sincer cred ca Astra e superioara Mazdei referindu-ma la cele din link-uri,doar de-ai putea avea certitudinea kilometrilor...Conduc de 5 ani si Astra J și Insignia si sunt f multumit de fiabilitate dar cu mare importanta pusa pe intervalele si calitatea reviziilor(schimburilor).?Din pacate globalizarea a adus si acest "beneficiu" de a alege dintr-o gama variata de masini,dar constant descrescatoare la calitate! Este loterie,in ziua de azi si agitatii mari pe multe forumuri de marci consacrate. Nu vom mai avea niciodata masinile acelea de-a le tine "o viata".... deciveu aleg Astra!
  • mihnea_alex

  • Mesaje scrise: 239
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Și eu aleg tot astra ,datorita aspectului mult mai plãcut , ținutei de drum excelente (nu am condus mazda ,habar nu acum e ,dar la astra e super ),confortul șoferului și pasagerilor
Despre fiabilitate nu mã pot pronunța , eu având mașinã de 2 luni (am cumpãrat.o la 91.000 de km ).
Eu zic sa mergi pe opel , mai ales dacã ai relații la reprezentanta , poți verifica cutia de viteza de care ești speriat și dacã e ceva sa o înlocuiești ,dar sincer nu Cred.
O poți verifica mai în amãnunt și înainte sa o cumperi tot la reprezentatã.
Acum , vorba aia ,pãrerea mea, banii tai .
  • diablo46

  • Mesaje scrise: 174
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Nu mi se pare ca astra are probleme mari, doar niste mici zgomote sau erori de soft.
  • alex_mih

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2011 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Salut forumisti. Pana la urma am ramas multumit de opelul astra. Motorul chiar daca este aspiratul de 1.6 ,s-a dovedit fiabil. Am aproape 120000 km. pe gpl si nu a mai aparut nici-o problema. Iar la cutie si motor nu am avut chiar nimic.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR