Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • Criss.silviu

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 1998 X20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2015

  • Mesaj Privat
Buna ziua,
Urmaresc de ceva vreme acest site pentru a cauta cateva solutii pentru simptomele masinii mele (Opel Vectra B caravan , 2.0 DTI 16V, 1998) si nu am gasit raspunsurile la toate problemele care sa-mi fie de ajutor. Va rog tare mult sa ma ajutati, cat puteti , cu raspunsurile necesare, daca aveti cunostiinte in domeniu pentru ca eu nu ma descurc deloc bine. Deci, problemele sunt:
1. de ceva timp masina se prezinta tare ciudat in curbe si imi trage putin dreapta. In curbe , mai ales la dreapta , ma bruscheaza si am impresia ca ma rastorn cu ea , chiar daca nu am mai mult de 40-50 km/h. Question
2. am joc la volan si cand rotesc stanga - dreapta de el se aude o bataie gen fier pe fier in partea de jos. Question
3. in momentul in care plec de pe loc se aude in partea din fata o bubuitura de ma sperie, parca se rupe in doua. Daca pun frana si iarasi plec, la fel se aude. Question
4. Frana, aici am tot avut probleme , am schimbat discurile de 2 ori si placutele o data si degeaba. Daca merg cu peste 80Km/h in momentul cand ating frana volanul imi vibreaza puternic impreuna cu tot bordul. Am luat discuri noi acum 1,5 ani si cand le-am pus nu imi facea asa, insa dupa ceva timp a inceput incet incet sa vibreze din ce in ce mai tare pana nu am mai suportat si am luat unele sh originale (acum 2 luni), si tot degeaba, la fel face. Question
5. Numai spun ca masina troncane la cea mai mica denivelare si pe fata si pe spate. Question
6. Frana de mana nu tine decat cand tinde sa o ia inainte, insa nu e o problema foarte mare pentru ca nu prea o folosesc, dar macar sa stiu cam ce ar avea. Question

Doresc sa stiu cam care sunt solutiile pentru fiecare problema in parte si daca sunteti de prin Brasov , pe unde m-as putea duce sa le rezolv.
Sper ca am fost cat de cat explicit in legatura simptomelor. Multumesc anticipat de raspunsuri
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
1. 2 . 3. Bucse si biele antiruliu
3. 4. discuri de frana ovalizate
5. bucse. doar pe spate ai 24 bucati
6. se regleaza. ai o gaura in discul de frana unde poti ajunge la o piulita, si sub maneta la fel.
  • Criss.silviu

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 1998 X20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2015

  • Mesaj Privat
ms
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR