Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • vladuli

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Agila 2003 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Ok. Prețul ți se pare bun?
Skip ads

  • FRANKIE82

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2015

  • Mesaj Privat
pretul e ok...pentru vanzator.....la 200000....sigur o sa mai ai ceva banuti de bagat.....doar daca a facut el inainte lucruri cum ar fi....oringul,furtun intercooler, distributia....revizie la cutie.....la haldex.....discuri frana.placute.....suspensia la km astia e posibil sa aiba uzura......daca are facute mare parte din astea si e full de dotari.....mai ca merita.....daca nu e prea scumpa....eu am dat-o pe a mea cu 8000 la 195000....tot 4x4...dar nu automata...si era boboc...si cam cu toate astea de mai sus rezolvate
  • vladuli

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Agila 2003 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Nu am garanții, cei de la Autohaus au spus ca ei intermediazã vânzarea, este exclusa garanția. Oricum, pe mobile. De am gãsit mai ieftine, undeva între 8000-9000, și cu mai putini km la bord.
La un motor de 2.0, care este cea mai buna combinație de CP? Voi face Ro-Ger de câteva ori pe an, ma gândesc ca am nevoie de un motor puternic...
  • FRANKIE82

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2015

  • Mesaj Privat
bitirbo..195cp....sao 160cp....poto sa ii faci oricand un remap
Skip ads

  • vladuli

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Agila 2003 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Acest remap, ce presupune? Ma refer la costuri. Mulțumesc
  • FRANKIE82

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2015

  • Mesaj Privat
intre 300-500.eur..depinde unde il faci si castigi cam 30-40CP
  • vladuli

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Agila 2003 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Mulțumesc. Mai am o întrebare :Opel Insignia Innovation , 20.000 km la bord, an 2016, 160 PS, non automatik, merita 23.000 Euro?
  • omefro

  • Mesaje scrise: 193
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2017

  • Mesaj Privat
Nu as da atatia bani pe un Opel. Mai pui 2k si cumperi un clasa C, care e altceva.
Skip ads

  • vladuli

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Agila 2003 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Mulțumesc pentru rãspuns.
  • razvy66

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2010

  • Mesaj Privat
CDI a scris:Va salut,

am revenit in legatura cu bataia aia la motor dar din pacate nu am aflat nimic. Luni -Miercuri am dus masina la un service si nu au aflat nimic..au spus ca din punctul lor de vedere masina e in stare perfecta de functionare. Tot ce a aratat la diagnoza a fost o eroare pe senzorul de temperatura a combustibilului.

Azi am dus- o la un alt service si am primit acelasi raspuns...cumva s-a vindecat singura..dupa ce am scos-o din service miercuri nu se mai auzea nicio bataie. Tot ce am schimbat a fost acumulatorul - Varta 74Ah Silver Dynamic - 351 lei.

@catalin4u24 si @razvy66 voi daca aflati ceva pe partea voastra va rog sa ne anuntati si pe noi.

PS: Cand am plecat de la service aveam error 59 in bord si am zis ca poate e din cauza ca sunt pe rosu la motorina. am alimentat si tot a aparut iar acum seara cand ma uit inseamna "open then close driver window" Smile) ma speriasem degeaba ca cine stie ce mai e acum...

Salut, la tester nimic, totul e perfect, mai incerc sa o duc la alt service sa vad mecanic daca are ceva, eu sper sa nu fie ceva in motor, sincer sa iti spun nu asi mai da banii pe o insignia la cate probleme am avut cu ea
  • deleted-100538

  • Mesaje scrise: 336
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2015

  • Mesaj Privat
E posibil ca fiind capacul egr crãpat, antigelul sa aibã alt traseu? Observ ca se simte un miros ciudat de gaz defiecare data când ma dau jos din mașinã (și când motorul e la 90 de grade) ori iarna se simte mirosul de gaze de la eșapament mai bine fiind aerul rece?
  • jonnz

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Insignia 2015 A20DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2016

  • Mesaj Privat
Se simte mirosul mai bine cand e rece. Si motorina este (ar trebui sa fie) altfel iarna.
Skip ads

  • jonnz

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Insignia 2015 A20DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2016

  • Mesaj Privat
Am si eu niste intrebari, poate ma puteti lamuri.
La a doua revizie ce anume se face ? Nu scrie nicaieri, dar vad ca e mai scumpa decat prima.
Masina e inca in garantie, pot cere alt ulei pentru motor ? Uleiul cu care a venit masina din fabrica (presupun ca tot GM) a fost ok, masina nu era zgomotoasa. Dupa primul service, mi-au pus GM(am vazut bidonul), masina a devenit mai zgomotoasa.
Portbagajul e mai mic decat la Vectra C, cu toate ca in specificatii scrie ca e mai mare. Am niste separatoare sub covorasul ala din portbagaj, mi-e sa nu stric subwooferul daca le scot. A mai avut cineva problema asta ?
  • deleted-100538

  • Mesaje scrise: 336
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Ce funcții se pot activa la Insignia? Cu ce interfațã se poate activa?
  • alladin_allibaba

  • Mesaje scrise: 1,478
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Vezi ca este o sectiune special dedicata ptr acest subiect. In mare ai nevoie de un OpCom fw>1.60. Se pot activa: voltaj, temperatura, invatare cheie....etc
  • catalin4u24

  • Mesaje scrise: 62
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2016
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Oct 2007

  • Mesaj Privat
CDI a scris:@catalin4u24 ai aflat care e problema la tine ?

Am fost cu masina la constatare si nu mi-au gasit nimic in neregula, ceea ce incepe sa devina cam frustrant. Planetarele par drepte, OK...

Am niste mici troncaneli pe fata, se aude infundat si nu foarte tare, posibil amortizoare? Are cineva amortizoare flexride care troncane? Mi-au tras de toate alea si par tepene, gen bielete, bucsi, pivoti etc...

A doua chestie, la voi se intampla sa vi se miste volanul in mana in functie de gropi/hopuri? Mie mi se pare cam ciudat, la celelalte masini nu prea am intalnit asa ceva. Am jante pe 18" , e normal sa faca asa?
Cineva cu Insignia in Ploiesti, dornic sa facem schimb de experienta? Tare as vrea sa vad si la alta cum se simte volanul peste hopuri.
  • alre

  • Mesaje scrise: 1,660
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Da, cu jante de 18 este normal ca rotile sa ''urmeze'' denivelarile drumului si totul sa ajunga la sofer. Se numeste tramline effect. La partea asta stai linistit. Ori te obisnuiesti, ori scapi de ele. Nu prea sunt jante de ''Romania''.
  • catalin4u24

  • Mesaje scrise: 62
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2016
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Oh vai... si eu vroiam sa-mi iau pe 20" pentru varã...
Mersi de raspuns!
  • nicu_pasca

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2011 ADY11
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2017

  • Mesaj Privat
Salut , ma poate cineva ajuta cu o solutie?
Am un opel insignia 2.0 diesel 131cp, 2011, 135000km, de ceva vreme , din cand in cand la mersul bara la bara in oras la trecerea din treapta intai spre a doua motorul se tureaza singur fara a calca acceleratia si ajunge si pana la 4000 de ture. Daca opresc imediat contactul totul e ok.
Am fost la diagnoza si nu e nicio eroare.
Care ar putea fi cauzele? A mai intalnit cineva problema?
Mersi!
  • Pinin

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Am si eu o problema! Mie nu imi apare consumul instant la relanti... cum plec dupã loc apare si consumul! Se poate ca cel dinainte de unde am cumpãrat mașina sa ii fi dat km inapoi si sa fi stricat ceva pe acolo sa nu mai apare instantul la relanti? Știe cineva daca se poate face ceva sa imi apãra si la relanti? Sa mai lovit cineva de situația asta si daca da a gãsit rezolvare? Ms!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR