Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • petrik74

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2015

  • Mesaj Privat
sal ma poate ajuta cineva cu un sfat sau o idee am un zgomot ciudat cand virez spre dreapta chiar numai daca il ating putin inspre dreapta si numai in mers. mentionez ca am schimbat flanse amortizor bielete antiruliu pivot numai partea dreapta ca asa mia cerut mecanicul iam schimbat caseta de directie si sa nu uit frana de mana nu imi tine totdeauna iam facut si geometria la roti . cauciucul dreapta spate este mult mai uzat decat celelante nu stiu ce sai mai fac unii spun ca ar fi un rulment altii pe la etrieri placute frana sau pompa servo pe duca ma ajuta cineva? cand ating volanul spre dreapta e ca si cum as merge pe o banda rezonatoare. este vb de un opel astra g 1,7 dti model 2002
Skip ads

  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Pentru inceput incearca sa stringi planetara ...poate ai joc in rulmentul de pe partea dreapta!
  • petrik74

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2015

  • Mesaj Privat
mersi orice idee e buna de luat in calcul
  • cuculica

  • Mesaje scrise: 1,239
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2011 z17 dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Ai verificat nivelul la ulei din caseta de directie?
Skip ads

  • petrik74

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2015

  • Mesaj Privat
da pentru ca ieri am schimbat caseta de directie si inevitabil sa schimbat cu ulei nou e la nivel, nu mai am incredere in mecanici multi habar nau mai rau te incurca
  • PRO_CG

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Am exact aceeasi problema tot la Astra G Y17DT. Am schimbat rulmentul fata dreapta. Huruitul inca este acolo. Dupa ce trec de 60 Km/ h se simte bine exact ca atunci cand mergi pe autostrada si calci banda rezonatoare. O sa verific si rulmentul de pe partea stanga.
ce altceva ar mai putea fi? precizez ca ulei in cutie este la nivel, ulei in caseta de directive este la nivel, de curand am schimbat capetele de bara. Huruitul este doar in mers indifferent de treapta de viteza in care sunt, cu ambreiajul calcat dar si lasat la liber.
  • stratos2

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 2005 zt13
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2011

  • Mesaj Privat
poate sa fie planetara
  • PRO_CG

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2007

  • Mesaj Privat
PRO_CG a scris:Am exact aceeasi problema tot la Astra G Y17DT. Am schimbat rulmentul fata dreapta. Huruitul inca este acolo. Dupa ce trec de 60 Km/ h se simte bine exact ca atunci cand mergi pe autostrada si calci banda rezonatoare. O sa verific si rulmentul de pe partea stanga.
ce altceva ar mai putea fi? precizez ca ulei in cutie este la nivel, ulei in caseta de directive este la nivel, de curand am schimbat capetele de bara. Huruitul este doar in mers indifferent de treapta de viteza in care sunt, cu ambreiajul calcat dar si lasat la liber.


Problema rezolvata la mine. A fost terminat si rulmentul de pe partea stanga. L-am schimbat si acum e totul OK. Huruitul a disparut .
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR