Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • curca daniel

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2005 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Salutare! De 2 saptamani dupa 15-20 de km incep sa scartaie placutele pe spate dreapta( daca ciupesc frana nu mai scartaie pt moment apoi iar incepe), si in final se incinge roata rau de tot. Am fost in service si stiind ca am probleme cu cablul de la frana de mana l-am anulat dar tot are aceleasi simptome. Culmea ca prin oras nu se incinge. Numai la drum intins cand folosesc mai prelung frana. Ma gandesc ca 99 % este etrierul , nu mai revine cilindrul si apasa pe placute. S-a mai intalnt cineva cu asemenea problema?
Skip ads

  • Daniel

  • Mesaje scrise: 2,831
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Da jos placutele si curata bine zona unde culiseaza: de la rugina, se blocheaza placutele.
  • curca daniel

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2005 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Au fost date jos si curatate,dar tot asa face .
  • deleted-93144

  • Mesaje scrise: 266
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Si la mne se aude intre 10 si 30 la ora...mai ales cand stau in trafic bara la bara se aude scart scart scart nu e un scartait continuu e ca si cum ar atinge intr.un loc, nu se incing rotile sau ceva...doar ca e scartaitu asta enervat. am facut o proba cu geamurile am deschis pe dreapta si apoi pe stanha si pe stanga se auzea mai tare cand am dezchis geamu si cred ca e de pe partea stanga.. maine ma duc sa schimb rotile si ii pun sa se uite la etrieri sa vad ce au...iti zic daca rezolv
Skip ads

  • rhydin

  • Mesaje scrise: 1,369
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2013

  • Mesaj Privat
n-au fost curatate bine, dai cu o surubelnita pe canturile alea si scoate rugina cum trebuie.
  • curca daniel

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2005 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Salutare! Revin dupa 4 luni cu aceeasi problema. Am schimbat etrierul spate dreapta, cablul de la frana de mana, placutele si lichidul de frana, am facut 5000 de km si problema a reaparut! Incinge din nou Ce naiba sa mai schimb!
  • mariocove

  • Mesaje scrise: 321
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Salut ! Ai schimbat si suportul pe care se prinde etrierul ? Culisantele cum functioneaza ? Verifica-le bine,trebuie sa mearga usor,sa nu se blocheze .Este posibil sa nu fie prins bine si acel suport (suruburi prinse stramb,suruburi nestranse suficient ).
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR