Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A
  • Oski27

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie: Baia Mare
  • Masina: Meriva 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2007

  • Mesaj Privat
binenteles nu se putea sa treaca anul fara sa mai schimb odata parbrizul. am luat intai o pietricica, totul ok, am fost cu ea la "reparat", 25 ron, au facut-o, peste cateva zile alta PIATRA, Sad ce mai reparat ca la cat coasta o reparatie mai ca nu iti vine sa schimbi parbrizul, si binenteles aici am ajuns. m-am enervat si am schimbat. mi-au pus Pilkington in vara dar cu drumurle noastre, si nu ma pot lauda ca fac muuuulti km pe an, iar o "bobita" in stanga sus si in rest ciobita in n locuri. parerea mea este ca totusi sunt destul de bunicele astea Pilkington, si la urma urmei nu sunt o avere. 270 ron cu motaj cu tot.
Skip ads

  • 2kappa

  • Mesaje scrise: 997
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2005 z 1.0 xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Aveam o ciobitura de circa 10 mm in parbriz si am zis sa vad care varianta este mai buna, inlocuirea totala sau reparatia. Inlocuire costa 580 lei cu manopera si cheder incluse iar reparatia 50 lei. Am optat pentru reparatie.
  • george_fusneica

  • Mesaje scrise: 939
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Inlocuire parbriz in Iasi 230 de lei in octombrie........
  • VALI 78

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Agila 2000 12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2011

  • Mesaj Privat
salut problema cu parbrizul fisurat o am si eu dar norocul meu este ca lam observat repede dupa ce mia sarit o pietricica si am oprit fisura sa inanteze dandui o gaura in primul strat la capatul fisurii
Skip ads

  • zazamounk

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Agila 2002 z10xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Nov 2009

  • Mesaj Privat
si am avut probleme cu chederul de la geam...exact ca in pozele explicite care aratau cum se lipeste chederul si l-am lipit si eu si este ok...
problema e ca caut sa cumpar 4 jenti....si as vrea sa stiu si eu cam cat este si care sunt preturile....in prahova ma refer...mercic
  • danli

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2005 Z 17 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Tocmai am schimbat parbrizul la o firma din Bucuresti care are un site foarte atractiv-Euro-parbrize. Dupa ce m-au pacalit cu un parbriz ca-i polonez (Benson!) cand de fapt e China, nu l-au fixat nici prea bine. Au pus prea mult silicon si se observa o abatere in interior fata de bord si de imbracamintea stalpilor laterali. Nu mai spun ca portiunile de negru de pe margini si din dreptul oglinzii retrovizoare parca sunt de vopsea data cu pensula- se intrezareste lumina prin ele. Sper, totusi, sa reziste la pietricele...
  • petrecila

  • Mesaje scrise: 1,096
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Un pret? Ca ma gandesc daca nu cumva este mai bine sa mi-l schimb singur in aceste conditii.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
El are Astra...posteaza unde apuca ca de obicei.
Skip ads

  • keskose

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Anul trecut am schimbat un parbriz , acum altul. Aceeasi veche problema, pietricica sarita in parbriz. De data asta am apelat la alta firma de parbrize. Sper sa ma tina mai mult de un an.
  • smartbogdan

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Agila 2001 z10xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Nov 2009

  • Mesaj Privat
am o agila la care nu am schimbat niciodata parbrizu (din fata ma refer) chiar daca am in 4 locuri ciobitura dar nu se propaga fisura, un pr de al meu il schimba a 2 oara in 3 ani de zile. oare parbrizele originale cu care vin masinile din fabrica sa fie mai buna calitatea? sau montajul este defectuos?
  • george_fusneica

  • Mesaje scrise: 939
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
1. parbrizele de fabrica sunt mai bune
2. comparatia cu prietenul tau e zero. Daca prietenul tau merge 40 000 de km pe an in exterior prin Romania, poate sa il schimbe si de doua ori intr-un an (cazul meu). Daca tu mergi numai 8000 pe an si in oras, nu se poate face comparatia.
3. nu cred ca montajul influenteaza rezistenta unui parbriz la pietre
4. Agila o sa fie intotdeauna pacatoasa la parbrize din cauza suprafetei mari si a pozitiei inalte si aproape perpendiculare pe care o are.
  • bibiclic

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Agila 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2014

  • Mesaj Privat
stiu ca discutia este legata de parbriz, dar imi poate spune cineva cu ce(si cum)pot lipi ornamentul acela de plastic de pe usi?s-a dezlipit pe usa din stanga,am incercat cu poxipol,dar nu a mers.imi puteti da alte idei?multumesc anticipat.
Skip ads

  • catastefan

  • Mesaje scrise: 5,916
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Cu banda dublu adeziva. Ceva de calitate... Bison etc.
Se da jos se curata banda se curata si usa. Restul vine de la sine.
  • PL500

  • Mesaje scrise: 1,151
  • Locatie: CURTEA DE ARGES
  • Masina: Agila 2001 z12xe 1.2i
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2006

  • Mesaj Privat
S-a incercat si cu banda dublu adeziva Bison iar rezultatele au fost sub asteptari.
Discutii despre bandouri, va rog, aici: https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=115568
  • 2kappa

  • Mesaje scrise: 997
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2005 z 1.0 xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Si situatia nu s-a schimbat, cum apare o crapatura dau cu Picatura si tot asa. Tine ceva si Picatura daca nu insista baiatul prea mult la spalatorie. Ultima oara a tinut cam 3 luni daca se curata bine cele 2 suprafete suprafete si nu ramane multa tarana.
  • bibiclic

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Agila 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2014

  • Mesaj Privat
buna ziua,as avea si eu o intrebare:ce poate fi defect daca nu functioneaza butonul de reglare al oglinzilor.in rest functioneaza totul perfect.multumesc anticipat.
  • catastefan

  • Mesaje scrise: 5,916
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Nu prea e sectiunea potrivita... da geamul jos opreste motorul lasa cheia in contact pe pozitia II si actioneaza butonul sa auzi motorasul....daca nu se aude poate fi siguranta arsa.
  • mariustintea

  • Mesaje scrise: 626
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Meriva 2007 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Contactele din buton mai este o cauza a nefunctionari oglinzilor. Scoate butonul desfa carcasa de plastic si curata contactele. Este pe forum, daca nu gresesc, chiar un tutorial in care se explica.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Da pe cautare Oglinzi electrice Agila - totul si vei gasi
De asta nu mai fac posturi, poze, tutoriale etc, cu cine ? Puturosi fara margnini.com
  • nsmoga

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Agila 2005 z10xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Oct 2009

  • Mesaj Privat
imi poate recomanda si mie cineva o firma din Ploiesti unde pot da jos parbrizul pentru a-l relipi din nou ? e intreg, dar imi intra apa pe langa el. multumesc
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR