Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • ionut06

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Buna seara ,imi cer scuze daca am postat unde nu trebuie ,de curand am dus masina sa imi vopseasca bara fata ,insa acasa am constatat ca nu mai merg senzorii de parcare nici fata nici spatele ,bara fata fiind vopsita cu senzori cu tot . Daca vi s-a intamplat sau stiti ce ar putea fi ...multumesc frumos !
  • ToX

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra OPC 2013 A20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2004

  • Mesaj Privat
ti-au pus strat gros pe senzori. daca vopseaua detectata de un singur senzor (nu trebuie de toti 4) e considerata un obstacol la mai putin de 20 cm parca (sau 10, nu mai stiu) , sistemul intra in avarie si o sa-ti apara un P cu niste unde pe ecranul mic din bord. E de ajuns sa nu functioneze un senzor si sistemul nu mai merge deloc. trebuie pus un tester si sa vezi la sistemul TPMS care senzor are buba (intai vezi daca ai vreo eroare de senzor care nu comunica, daca toti comunica, intri la masurari si acolo vezi distanta fata de obiectele din jurul masinii) cand nu ai nimic in raza senzorilor trebuie sa iti arate 255cm. masurarea acestor parametri trebuie facuta dupa ce apesi pe butonul P din bord , pentru a activa sistemul.
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
TPMS nu e acelasi lucru cu senzorii de parcare.
TPMS se ocupa de presiunea din pneuri.
  • sebi4fc

  • Mesaje scrise: 1,576
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Ma bag ca musa in lapte Very Happy , te-ai uitat daca mufa e clipsata? Daca a dat bara jos cand a pus-o la loc poate a uitat de mufa.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR