Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • weroGt

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jan 2015

  • Mesaj Privat
procedura este cea spusa de razvan '
dyass am vandut masina ( acum 3 zile ) dar o sa ii fac poza .. ca ma vad saptamanal cu ea ( si ma doare inima )
http://www.xenonl.com/Webwi...projector-kit.htm
asta e ce am cumparat
razvan . daca ai deja xenon .. dc vrei sa schimbi lupele ?
cei care vor xenon gen in link`ul de mai sus sa ia un set de faruri normale .. pana le desface si le schimba poate sa mearga si cu masina !
rezultatul oricum este pe masura . lumina Foarte foarte buna !
  • razvan_d86

  • Mesaje scrise: 75
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2015

  • Mesaj Privat
weroGt, lupele de fabrica erau matuite (arse) si faza scurta lumina putin mai tare ca si pozitia, nu vedeam nimic cu ele. Aveam de ales intre schimbarea lupelor si trecerea la faruri normale (costul este cam acelasi in ambele cazuri). Povestea cu schimbarea lupelor o cunosti si tu, modificarea sistemului de prindere, centrarea cat mai buna a lupelor , toate astea necesitau timp si nu puteam sa merg cu masina fara faruri . In plus am vazut pe forum-uri ca unii nu sunt multumiti de lumina oferita de lupele aftermarket (xenonul lumina mai uniform, dar nu avea intensitate suficienta), asa ca am cumparat faruri normale.
Tu ai obervat o diferenta mare intre farurile normale si xenon? (ca si intensitate a luminii )
La farurile normale modificarile sunt mai usor de facut, m-ar tenta si pe mine sa trec la xenon, desi sunt multumit de farurile normale, lumineaza foarte mine.
  • weroGt

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jan 2015

  • Mesaj Privat
farurile normale luminau foarte bine .. dar lupele cu xenon de 2 ori mai bine ! doar ca nu am comandat lupe din china din plastic.. lupa era sticla !
eu unul am fost multumit.. xenon era de 6000 .. nu 1200345844 mii cum pun romanii nostrii .. sa se vada nene albastru de metil ..
intensitatea luminoasa era mai buna .. chiar PreA buna ... daca treceam pe sub umbra unui copac .. ( cu farurile aprinse ) se vedeau chiar daca afara era zii ( nu prea mult soare )
am citit pe un site` .. nu stiu care. ca : xenon de 4300 are intensitatea luminoasa mai mare decat xenon de 10 000 k .. eu am avut pe vectra b1 far normal xenon de 5000 .. si erau cam prea albastre .. luminau putin mai bine ca halogenele
pe vectra b2 acelesi xenoane ca pe b1 lumina anapoda .. chioram lumea .. asa ca am ales lupele ... si nu am regretat pretul si munca depusa ~!~~~
bafta !
  • chirucornelus

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 1998 X20XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Salut. Eu aș dori sã trec de la halogen la xenon și aș vrea sã știu care este configurația mufelor în ambele cazuri. Dacã îmi puteți da un link pentru ca nu am gãsit decât pentru astra dar diferã mufele. Mulțumesc!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR