Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • costycos

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Nu jeliti oameni buni...nu este logan..are si ea ceva kg ...am un toureg 2500 cc motorina 15 19 la suta ..o fi bine
Skip ads

  • MugurC

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 a17dtr ?
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mar 2016

  • Mesaj Privat
Salutare.
Consum extraurban cu filtru de particule 7.5 l/100 km, iar dupa ce am eliminat filtrul de particule si s-a invatat calculatorul cu stilul de condus cam in 50-100 km, consumul extraurban a scazut conform CB la 4.5l/100km. Dupa eliminarea filtrului am avut senzatia ca m-am suit in alta masina. Demarajul s-a imbunatatit considerabil, motorul toarce mult mai frumos.
Cu filtru manca in Bucuresti si 17%, iar fara filtru 7.2%.
Trageti singuri concluziile.
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
@MugurC unde ai facut DFP off si cat costa operatia cati km are masina?

LE
ca tot e vb de consum 1.7 (110cp )computerul de bord arata 5,2% iar de la plin la plin 6%,850 km extraurban gumele pe 16'' de iarna, la pompa au intrat 51L dar cred ca mai aveam 3-4L in rezervor
  • sorinachos

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Germania
  • Masina: Astra 2012 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2016

  • Mesaj Privat
La un service unde patron este chiar el si care ofera reducere membrilor de pe clubopel Smile)
Skip ads

  • MugurC

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 a17dtr ?
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mar 2016

  • Mesaj Privat
Salut.
Nu stiu daca e bine sa pun aici numarul de telefon si atunci am sa fac o chestie pe care sper s-o intelegeti usor. JGBBCBCFBF
Domnul in cauza se numeste Florin. Mi-a dac cartea lui de vizita cu telefonul si i-am spus ca am sa-i spun si fratelui meu care are un Peugeot. Cauta si vei gasi!
In privinta pretului pot sa spun doar ca pe mine m-a costat 1500 lei, bani ce au inclus demontat toba ce contine filtrul si catalizatorul, taiat, scos filtrul, sudat toba, montat subansamblul pe masina inapoi, descarcat softul din calculatorul de proces intr-un aparat, umblat in program la paramertii si reincarcat softul in calculator.
Nu am avut absolut nici o problema de cand a umblat el. Ma bucur in primul rand pt mine si de aceea il laud pentru treaba facuta.
Bafta si tineti-ma la curent. Very Happy
  • Tai-Pan

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Si daca vei ramane, doamne fereste, fara talon, ce ai sa faci?
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
Tare asta cu JGBBCBCFBF Razz indienii Navajo ar fi invidiosi Laughing
https://www.google.ro/url?sa...KWWIEbBrrtwLvY-eD
  • MugurC

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 a17dtr ?
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mar 2016

  • Mesaj Privat
lucio85 a scris:@MugurC unde ai facut DFP off si cat costa operatia cati km are masina?

LE
ca tot e vb de consum 1.7 (110cp )computerul de bord arata 5,2% iar de la plin la plin 6%,850 km extraurban gumele pe 16'' de iarna, la pompa au intrat 51L dar cred ca mai aveam 3-4L in rezervor


Masina am cumparat-o SH in 2016 martie cu 123000 km la bord, ea fiind din noiembrie 2011, am dus-o in service unde am crezut eu, am platit testarea si o inspectie amanuntita 100 lei, seful de service nu i-a permis accesul vanzatorului langa masina, a consultat-o din bara in bara si pe computer si optic cu lanterna si camera de inspectie, iar verdictul lui a fost ca in proportie de 80% km sunt reali si ca nu a suferit nici un accident. Cand am scos filtrul, pe bord aveam 149000 km.
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
150 k exact cat spune producatorul ca este garantat si ar trebui inlocuit, dar din cauza pretului destul de mare se recurge la aceste metode..,, de anulare DFP si resoftare. multumesc pentru raspuns
  • MEnache

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2018

  • Mesaj Privat
Detin masina de aproximativ jumatate de an, luata la mana a doua. Consum in computerul de bord: 6.9% pe ultimii 5000 km, mers cam 70% inafara, 30% in oras (Februarie - August). Consumul la pompa - tin evidenta de fiecare data cand alimentez in Fuelio - este de 7.68%.
Tinand cont ca este o masina relativ grea - 1.6 tone goala (Astra J Sports Tourer 1.7 CDTI - 110 HP - 260 nm ) si un motor cu un cuplu cam mic pentru greutatea ei, e ok. Probabil daca avea motorizarea noua, 1.6 de 130 cai si 320 newton-metru cuplu, ar fi consumat mai putin.
  • Adrian-vali

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2011 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2020

  • Mesaj Privat
Salut am si eu o problema detin un opel astra j 1.7 cdti cod motor a17 dtr am un consum exagerat de mare 25l de motorina am parcurs 200km ce pot sai fac egr curatat admisie data jos si curatata ce pot sai fac ..........
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR