Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • NicuAstra

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2007 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2015

  • Mesaj Privat
Am un astra g-cc din 2003 de 103cp hatchback 1.6 bezina Twinport
Recent am schimbat sonda lambda pentru ca imi aparea in bord check engine! Dupa schimbare am puso pe tester am sters toate erorile din ea iar acum am incercat cu metoda frana si aceleratie apasate iar becul palpaie intermitent cel cu cheita si masina ceea ce inseamna ca nu sunt coduri de erori! Ok problema e urmatoarea
Merg in localitate cu a 4tra de exeplu si incerc sa tin 60km la ora dar masina se tot pune in cap nu vizibil dar totusi se simte,parca ar frana asa,merge in suturi in viteza a 3 la fel si in a 2doua cand merg pe un drum rau la fel face ce ar putea fi? , face cand iau picioru de pe acceleratie se infraneaza asa umpic!
In rest trage ca un golf 4 de 116 cai chiar merge bine daca e vorba de depasiri sau etc! dar nustiu ce ar putea fi?

Precizez ca apare un mesaj Oliepel control (verificare ulei sau schimbare) uleiu e negru nu am scbimbat nimic la ea decat sonda asta! consumul a scazut dupa ce am pus sonda lambda la 5.6 de la 6.3
  • danieldragnuta

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Același problemã o am și eu, dupã ce am schimbat sonda lambda... 1.8 125cp
  • catastefan

  • Mesaje scrise: 5,916
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Cel cu testerul ti-a resetat si valorile Lambda invatate de ECU de la sonda veche?
Care a fost numarul exact al erorii de ai schimbat sonda?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR