Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • lbanias

  • Mesaje scrise: 691
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2009 A20NHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Vi s-a intimplat sa se schimbe frecventa postului fara sa atingeti nimic? De ex. ascult Romania Actualitati (106.4) si sare pe National FM(96.1) sau West City (88.Cool fara sa fi apasat vreun buton! Si ramine acolo, nu e temporar. Daca apas tasta memorata cu primul post revine corect, sau daca caut manual. Eroare la 3 masini: Corsa 2004 - vdo2005, Chevrolet Aveo - player stock, Ford Focus - LG LAC7700.
  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,357
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
La toate trei masinile se intampla acelasi lucru?
Clar e problema de transponder radio din echipamentul de redirectionare, parerea mea. Un radioamator ar putea explica mai bine, dar asta tind sa cred ca se intampla.
De curiozitate, RDS-ul e activat? Si alte functii legate de radio sunt activate? De genul functiei local station sau ceva de genul.
  • lbanias

  • Mesaje scrise: 691
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2009 A20NHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2008

  • Mesaj Privat
La toate AF activat, local dx inactiv, rds se schimba aratind numele postului conform frecventei reale. Am in zona radioamatori multi cu stații puternice, sa influenteze asta? Uneori dimineata scade drastic semnalul la radio din bucatarie, adica zgomot , fisiit. Acum, se intimpla rar aia cu frecventa , dar la 3 masini? La Insignia nu am patit, dar aia are 2 tunere poate se aia. E ca si cum vine unul cu un transmiter fm linga masina si da semnal mai tare. Doar ca trecerea e instanta si permanenta, fara zgomot. Si astea in oras, afara nu am patit.
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR