Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • ti2008

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Germania
  • Masina: Signum 2004 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2015

  • Mesaj Privat
Sal,am un Signum motor de 2,2 dti din 2004 si am o problema uneori in relanti motorul da sa moara si se tureaza se aprinde in bord masina cu cheia dar dupa un timp se stinge .Am fost la Opel la test si nu au vazut nimic. Am incercat acasa toate furtunele si in timp de dadea sa moara motorul am scos furtunul de la vaccum cel din partea stinga (ca sunt 2 unul langa altul) si motorul si-a revenit ca prin minune ,acel furtun duce la clapeta de la galeria de admisie .Acum am scos mufa de la vacuum am pus furtunul la loc si merge normal : Aveti vreo idee ?MERSI
  • cmarius53

  • Mesaje scrise: 454
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Posibil clapeta ,egr admisie colmatata cu funingine.Incearca o curatare.
  • ti2008

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Germania
  • Masina: Signum 2004 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2015

  • Mesaj Privat
Salut,am desfacut admisia,am curatat tot si egr si clapeta si face la fel.
  • VAdrianmarius

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2021

  • Mesaj Privat
ti2008 a scris:Sal,am un Signum motor de 2,2 dti din 2004 si am o problema uneori in relanti motorul da sa moara si se tureaza se aprinde in bord masina cu cheia dar dupa un timp se stinge .Am fost la Opel la test si nu au vazut nimic. Am incercat acasa toate furtunele si in timp de dadea sa moara motorul am scos furtunul de la vaccum cel din partea stinga (ca sunt 2 unul langa altul) si motorul si-a revenit ca prin minune ,acel furtun duce la clapeta de la galeria de admisie .Acum am scos mufa de la vacuum am pus furtunul la loc si merge normal : Aveti vreo idee ?MERSI

Salut
Am avut ceva probleme cu supapele de vacum în sensul ca un furtunas intre supape a fost slabit si prindea aer,ceea ce la un anumit moment motorul nu se mai tura peste 1800 turatii ceea ce facea sã scada performantele masinii
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR